Мода | Новости | 287

Мода

ФОТО: Чанти од Каролина Ерера – пролет/лето 2011
Чанта од Каролина Ерера

Колекцијата на Каролина Ерера за сезоната пролет/лето нуди прекрасни чанти со различни стилови и бои кои се спој...

ВИДЕО: Кејт Мос во нова реклама за кармините „Dior Addict“
Кејт Мос

Во видеото кое трае 90 секунди, Кејт Мос се облекува во луксузен стан во Париз, а во позадина се слуша музика од...

 
ФОТО: Кели Брук во костими за капење од нејзината нова колекција
Кели Брук

Кели Брук никогаш не се срамела да го покаже своето тело, појавувајќи се во списанијата по долна облека, костими...

 
ФОТО: Блејк Лајвли за Шанел – втор дел
Блејк Лајвли

Русокосата убавица Блејк Лајвли планира постојано да е присутна низ медиумите. Само пред два дена беше објавена...

 
ВИДЕО: Кејт Винслет е совршена во реклама за кармини на Lancome
Кејт Винслет

Кожата на Кејт Винслет изгледа беспрекорно во најновата реклама за кармините L'Absolu Nu на познатиот козметички...

 
ФОТО: Жизел Бундхен за H&M – колекција пролет/лето 2011
Жизел Бундхен

Жизел Бундхен изгледа фантастично во новата рекламна кампања на H&M. Бразилската убавица покажа нови модели од...

 
ФОТО: Блејк Лајвли во рекламната кампања за чантите Шанел
Блејк Лајвли

Објавена е првата фотографија од соработката на Шанел со младата ѕвезда Блејк Лајвли. Фотографијата е сликана...

 
ВИДЕО: Рафаел Надал се разголи за реклама на Армани
Рафаел Надал

Во црно-белото видео познатиот тенисер е облечен прво по долна облека, а потоа само по фармерки, додека камерата...

 
ФОТО: Ештон Качер и Алесандра Амбросио во секси реклама за Colcci
Алесандра и Ештон

Деми Мур сигурно е љубоморна... Холивудскиот актер Ештон Качер позираше до сексапилната Алесандра...

 
ФОТО: Миранда Кер на модната писта по само 7 недели од породувањето
Миранда Кер

Wow! Не изминаа ни два месеци од нејзиното породување, а Миранда Кер се врати на модната писта. Без да има...

   
Страница 287 од 289

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2377 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?