Мода | Новости | 286

Мода

ФОТО: Модни додатоци од Ана Дело Русо за „H&M“
Колекција Ана Дело Русо за H&M

Ана Дело Русо, која се опишува како страсна љубителка на модата, е позната по својот ексцентричен стил, секогаш...

ФОТО: Модата на црвениот тепих на MTV VMA 2012
Ријана

Синоќа пред почетокот на MTV VMA во Стејплс центарот имаше мини парада на еклектички стилови. Некои од музичкитe...

 
Брендшоп распродажба: Очила за сонце LACOSTE по само 6.990 ден.!
Очила Lacoste

Блиц распродажба на ексклузивни очила за сонце LACOSTE во Брендшоп! Како што сигурно веќе знаете, наша...

 
ФОТО: Обувки и чанти Брајан Етвуд – есен/зима 2012
Обувки Брајан Етвуд

Брајан Етвуд ја објави новата колекција, која е олицетворение на сексапил, храброст и луксуз. Погледнете ги модерните....

 
ФОТО: Најголемите модни утки на MTV VMA во минатото
Роуз Мекгован и Мерлин Менсон

Погледнете ги најголемите модни грешки на ѕвездите на црвениот тепих на MTV VMA од минатото.

 
ФОТО: Како изгледале ангелите на „Victoria’s Secret“ пред 33 години?
Модели на VS

Погледнете како изгледале ангелите на VS во каталогот од 1979 година, кога секоја фотографија не минувала....

 
ФОТО: Бар Рафаели сексапилна во долна облека „Passionata“
Бар Рафаели

Бар Рафаели е авантуристички настроена во фотосесијата за новата колекција на „Passionata“. Погледнете ги фотографиите.

 
ФОТО: Колекцијата Simply Vera на Вера Ванг – есен 2012
Колекција Simply Vera Vera Wang

Есенската евтина колекција на Вера Ванг се фокусира на храбри длабоки бои, женствени детали, разиграни принтови....

 
ФОТО: Роузи Хантингтон-Вајтли со својата прва колекција долна облека
Роузи Хантингтон-Вајтли

Роузи Хантингтон-Вајтли ја објави својата прва колекција долна облека. Убавата манекенка и актерка ја...

 
ФОТО: Обувки Casadei – колекција есен/зима 2012
Обувки Casadei

Италијанскиот бренд Casadei секогаш ги следи модерните трендови кај обувките со цел да ги задоволи најпрефинетите...

   
Страница 286 од 325

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4245 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.