Мода | Новости | 285

Мода

ФОТО: Модата на црвениот тепих на MTV EMA 2011
Кети Пери

Доделувањето на MTV EMA наградите не помина без традиционалната прошетка на ѕвездите по црвениот тепих...

ФОТО: Деветте костими на Селена Гомез на MTV EMA 2011
Селена Гомез

Селена Гомез одлично се справи со улогата на водителка на синоќешното доделување на Европските музички...

 
ФОТО: 10 типа обувки кои секоја жена треба да ги поседува
Крем салонки

Сте си купиле ли некогаш обувки кои сте ги носеле само еднаш, а потоа останале да собираат прашина...

 
Мадона ќе лансира нова модна линија за возрасни
Мадона

„Truth or Dare“ – тоа е новиот моден бренд зад кој ќе стои кралицата на поп музиката, Мадона.

 
ФОТО: Блескав фустан со 150.000 кристали кој чини 260.000 евра
Фустан со кристали

Престижната лондонска стоковна куќа Хародс во текот на оваа недела ќе изложи неверојатна колекција...

 
ФОТО: Празничната колекција на Лорен Конрад за Paper Crown
Колекција на Лорен Конрад

Едноставна, тренди, гламурозна и младешка – така може да се опише новата празнична колекција на Лорен...

 
ФОТО: Обувки Криси Морис – есен/зима 2011
Колекција на Криси Морис

Криси Морис е меѓу најперспективните нови таленти во модната индустрија. Со квалитетна изработка...

 
ФОТО: Пикси Лот за „Lipsy“ – колекција есен/зима 2011
Пикси Лот

Пикси Лот повторно влезе во улогата на креаторка и создаде разнобојна свежа колекција за брендот Lipsy.

 
ФОТО: Зомби Бој и Андреј Пејиќ рака за рака во рекламна кампања
Зомби Бој и Андреј Пејиќ

На бразилскиот бренд Auslander воопшто нема да му биде тешко да привлече внимание со својата нова рекламна...

 
ФОТО: Џими Чу ја претстави колекцијата „Icons“
Џими Чу

Џими Чу го објави својот нов возбудлив проект – колекцијата „Icons“. Црпејќи инспирација од своите најзначајни...

   
Страница 285 од 303

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3462 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?