Мода | Новости | 284

Мода

ФОТО: Дауцен Крус е занесна дама за Емилио Пучи
Дауцен Крус

Дауцен Крус изгледа занесно во новата кампања на модната куќа Емилио Пучи. Ноќните фотографии кои зрачат...

ФОТО: Сара Џесика Паркер во новата колекција на Maria Valentina
Сара Џесика Паркер

Сара Џесика Паркер го продолжи успешното партнерство со Maria Valentina. 48-годишната ѕвезда е лицето од...

 
ФОТО: Секси колекција долна облека на Пенелопе и Моника Круз
Колекцијата на сестрите Круз

Познатите сестри Круз лансираа своја модна линија за долна облека – L'Agent за Agent Provocateur. Погледнете...

 
ФОТО: Миранда Кер за Mango – есен 2013
Миранда Кер

Миранда Кер ја претстави есенската колекција на Mango, која е повлијаена од панк стилот. Погледнете ги...

 
ФОТО: Дауцен Крус и нејзиниот сопруг ја најавуваат модната есен на H&M
Дауцен Крус и Санери Џејмс

Дауцен Крус и нејзиниот сопруг Санери Џејмс ја снимија есенската модна кампања на H&M. Погледнете ги...

 
ФОТО: Ана Селезнева за Mango – есен 2013
Колекција Mango

За есенскиот каталог на Mango, Ана Селезнева позира во кежуал креации со намеси од гранџ стилот.

 
ФОТО: Мишел Вилијамс е новото заштитно лице на Луј Витон
Мишел Вилијамс

Мишел Вилијамс е новото лице на Луј Витон. 32-годишната актерка е ѕвездата од кампањата есен/зима 2013...

 
ФОТО: Бели фустани – селебрити тренд за 2013
Ева, Ријана и Блејк

Славните дами го прифатија белиот тренд со широко отворени раце и белите фустани станаа холивудски...

 
ФОТО: Лорен Конрад со шик летна колекција
Лорен Конрад

Лорен Конрад многу добро знае што сакаат девојките. 27-годишната дизајнерка постојано изненадува...

 
ФОТО: Адријана Лима во спортско издание за Victoria’s Secret
Адријана Лима

Адријана Лима ја презентира спортската колекција на Victoria’s Secret. За јулскиот каталог на...

   
Страница 284 од 344

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 22%
  • 41%
  • 12%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 3754 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.