Мода | Новости | 283

Мода

ВИДЕО: Комплетното ангелско шоу на Victoria's Secret
Шоуто на Victoria's Secret

Шоуто на познатиот бренд за долна облека Victoria's Secret секоја година ги воодушевува и мажите и жените...

ФОТО: Вечерни модни предлози од Blanco – колекција „Night“
Моден предлог од Blanco

Шпанскиот бренд Blanco претстави уште една возбудлива колекција која може да ни послужи како...

 
Викторија Бекам и Сара Бартон се закитија со „моден Оскар“
Викторија Бекам

Сара Бартон, која ја дизајнираше венчаницата на Војвотката од Кембриџ, ја освои наградата...

 
ФОТО: Обувки и чанти Џими Чу – колекција Cruise 2012
Обувки Џими Чу

Џими Чу и понатаму продолжува да ги задоволува женските вкусови со гламур и елеганција. Новите модели од...

 
ФОТО: Обувки и чанти од Диор – колекција Resort 2012
Обувки Диор Resort 2012

Актуелната ресорт колекција на модната куќа Диор успеа да освои само позитивни критики, иако беше изработена...

 
ФОТО: Хајди Клум ја лансира својата колекција накит „Wildlife“
Хајди Клум

Хајди Клум ја престави својата колекција накит во хотелот „Четири сезони“ во Беверли Хилс. 38-годишната манекенка...

 
ФОТО: Обувки Маноло Бланик – пролет/лето 2012
Обувки Маноло Бланик

Брилијантниот Маноло Бланик ја објави колекцијата обувки за сезоната пролет/лето 2012. Со користење на својата...

 
ФОТО: Луисана Лопилато изгледа неверојатно во реклама за долна облека
Луисана Лопилато

Луисана Лопилато ја покажа својата сексапилна фигура во нова кампања на брендот за долна облека Ultimo...

 
ФОТО: Том Форд ја откри својата колекција пролет/лето 2012
Колекција на Том Форд

Мистериозноста на Том Форд е добро позната во модниот свет. Откако му се врати на дизајнирањето на женска...

 
ФОТО: Венчаницата на Бела од „Breaking Dawn“ достапна за секоја невеста
Венчаницата на Бела

Twilight-манијата го тресе светот. Непосредно по премиерата на долгоочекуваното продолжение од вампирската...

   
Страница 283 од 303

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2305 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?