Мода | Новости | 282

Мода

ФОТО: Крокодилска чанта од Викторија Бекам која чини 14.600 долари
Чантата дизајнирана од Викторија Бекам

Луксузот е секојдневие во животот на Викторија Бекам и таа добро знае да го вклопи во своите креации...

ФОТО: Ретро колекција на Dsquared2 – Resort 2012
Ресорт Dsquared2

Стилот на 70-тите е мегапопуларен тренд и главна инспирација за ресорт колекцијата на модниот бренд...

 
ФОТО: Невестинскиот фустан што Ралф Лорен го дизајнираше за ќерка си
Дилан Лорен

Ако вашиот татко е врвен дизајнер, нормално дека ќе сакате токму тој да го дизајнира најважниот фустан во...

 
ФОТО: Обувки и модни додатоци од Емилио Пучи – есен/зима 2011
Обувки Емилио Пучи - есен/зима 2011

Во есенската колекција обувки и модни додатоци на Емилио Пучи се вплетува џет-сет ретро гламурот по кој е познат...

 
ФОТО: Гучи – колекција есен/зима 2011
Гучи - колекција есен/зима 2011

Колекцијата есен/зима 2011 на модната куќа Гучи за првпат беше претставена на Миланската модна недела...

 
ФОТО: Драматичната кампања на Версаче за есенската колекција
Версаче - колекција есен/зима 2011

Кампањата на Версаче за колекцијата есен/зима 2011 зрачи со драматичност. Мистичната атмосфера која...

 
Ријана е новото заштитно лице на Армани
Ријана

Една од најжешките и најактуелни пејачки потпиша договор за соработка со Емпорио Армани. Официјално е...

 
ФОТО: Раскош и изобилство сексапил во колекцијата висока мода есен 2011 на Zuhair Murad
Zuhair Murad висока мода

Луксузните блескави ткаенини, деталите извезени до совршенство, женствените кројки и очигледната...

 
ФОТО: Кендис Сванапул жешка и гламурозна во кампања за Том Форд
Кендис Сванапул

Кендис Сванапул е рекламно лице на есенската колекција на таинствениот дизајнер Том Форд. На секоја фотографија...

 
ФОТО: Беспрекорната елеганција на Ели Сааб – висока мода есен/зима 2011
Ели Сааб висока мода

Либанскиот дизајнер без многу експериментирање повторно покажа беспрекорна елеганција преку своите долги...

   
Страница 282 од 293

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3920 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?