Мода | Новости | 281

Мода

ФОТО: Пролетната „Wake Up To Spring“ колекција на H&M
Лија Кебеде

Додека ниските температури нè тресат и принудуваат да се облечеме што повеќе, H&M сака да нè затопли со новите...

Harper's Bazaar: Идеи за празнична убавина
Ешли Грин

Сè уште немате идеја со каква шминка и фризура да го комплетирате вашиот новогодишен изглед?

 
ФОТО: Најлошо облечениот маж за 2011 според GQ
Џаред Лето

Познатото машко списание „GQ“ додели една непосакувана титула – најлошо облечен маж за 2011. Несреќникот...

 
Најсекси рекламни кампањи за 2011
Миранда Кер

Сексот продава, па сè повеќе рекламни кампањи постигнуваат успеси поради дозата сексапил која се крие во нив...

 
ФОТО: Ретро софистицираност од Рејчел Зое – колекција Pre-Fall 2012
Колекција на Рејчел Зое

Омилената селебрити стилистка, Рејчел Зое, малку по малку со своите дизајни го освојува модниот свет. Нејзината...

 
ФОТО: Колоритниот календар на Maybelline за 2012 година
Календарот на Maybelline

Секоја година познатиот бренд за козметика Maybelline собира мејкап и стајлинг експерти, како и харем од прекрасни...

 
ФОТО: Топ 10 најсекси женски модели на светот
Адријана Лима

Дознајте кои се најсексапилните женски модели денес кои ги исполнуваат фантазиите на мажите.

 
ФОТО: Адријана Лима во пролетната кампања на Дона Каран
Адријана Лима

Адријана Лима е новата ѕвезда на рекламната кампања на Дона Каран за колекцијата пролет/лето 2012. Прекрасните...

 
ФОТО: Втората колекција на Версаче за H&M
Версаче за H&M

Донатела Версаче ја продлабочи соработката со H&M со уште една колекција. Новата „Cruise“ колекција само што...

 
ФОТО: Андреј Пејиќ во рекламна кампања за женски градници
Андреј Пејиќ

Холандкиот бренд Hema го избра Андреј Пејиќ за да ги рекламира нивните женски Mega Push-Up градници. Ова можеби...

   
Страница 281 од 303

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 2960 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?