Мода | Новости | 280

Мода

ВИДЕО: И Рафаел Надал се соблекува во секси краток филм за Армани
Рафаел Надал

Откако Ријана се соблече за модната куќа Армани, само прашање на време беше кога нејзиниот партнер од новата...

ФОТО: Миранда Кер во градник од 2,5 милиони долари
Миранда Кер

Миранда Кер ја доби честа да го носи новиот лускузен градник на Victoria’s Secret, кој чини 2,5 милиони долари.

 
Топ 10 машки модели
Габриел Обри

Сакате да знаете кои се најуспешните машки модели на светот? Разгледајте ја жешката галерија.

 
ФОТО: Гламурозни фотографии на Меган Фокс за Армани
Меган Фокс

Меган Фокс го долови оној стар холивудски гламур во новите промотивни фотографии за божиќната козметичка...

 
ФОТО: Пролетната колекција на Клаудија Шифер
Колекцијата Клаудија Шифер

Клаудија Шифер не е почетник во светот на модата, но е нова пливачка во дизајнерските води. Познатиот супермодел...

 
ФОТО: Дизајнерски фустани од тоалетна хартија
Фустан од тоалетна хартија

Користејќи бела и розова тоалетна хартија, канадски дизајнери креираа комплексни долги тоалети и кратки...

 
ВИДЕО: Ријана се разголува во секси краток филм за Армани
Ријана

Ријана сензуално се расоблекува во краток жежок филм за рекламната кампања на Armani Jeans. Погледнете го.

 
ФОТО: Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011
Обувки Стјуарт Вајцман

Гламурот и елеганцијата отсекогаш биле вплетени во креациите на врвниот дизајнер на обувки Стјуарт Вајцман...

 
ФОТО: Кристен Стјуарт ја разубави насловната на Glamour
Кристен Стјуарт

Кристен Стјуарт позираше во прекрасни парчиња облека на Стела Мекартни, Ботега Венета, Гучи и Александар...

 
ФОТО: Првата колекција на Кание Вест доби мешани критики
Колекцијата на Кание Вест

Кание Вест и официјално влезе во светот на модата. Познатиот рапер собра храброст од пасивен посетител на модните...

   
Страница 280 од 296

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18454 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?