Мода | Новости | 270

Мода

ФОТО: Андреј Пејиќ како вистинска дива на театралното шоу на Готје
Андреј Пејиќ

Ревиите на Жан Пол Готје им се омилени на оние кои се желни за драма. Театралните колекции кои кријат одредена...

ФОТО: Кристијан Лобутин ги пресоздаде чевличките на Пепелашка
Обувките за модерната Пепелашка

Кристијан Лобутин создаде волшебни чевлички за модерната Пепелашка. Но, не ги насочувајте мислите кон...

 
ФОТО: Раскошен гламур на ревијата на Ели Сааб во Париз
Колекција на Ели Сааб

Ели Сааб најдобро го познава женскиот копнеж за елеганција, нежност и гламур. Либанскиот дизајнер во Париз ја...

 
ФОТО: Поранешната проститутка Захија со нова колекција во Париз
Колекција на Захија Дехар

Захија Дехар крена голема прашина пред две години, кога беше откриено дека тројца француски фудбалери меѓу...

 
ФОТО: Раф Симонс воодушеви со првата колекција за Диор
Колекција Диор

Најочекуваната ревија на Париската недела на високата мода беше онаа на Диор. Очите на модните критичари будно...

 
ФОТО: Колекцијата висока мода на Версаче – есен/зима 2012
Колекција Atelier Versace

Префинетост и сексапил зрачеше од секоја креација презентирана на ревијата висока мода на Atelier Versace за сезоната...

 
ФОТО: Колекцијата „Нереиди“ на Ристовска во Старата скопска чаршија
Колекција на Антонија Ристовска

Светот на морските длабочини ја инспирира актуелната колекција на дизајнерката Антонија Ристовска, која беше...

 
ФОТО: Обувки Маноло Бланик – есен/зима 2012
Обувки Маноло Бланик

Маноло Бланик како вистински познавач на женските модни желби уште еднаш создаде колекција достојна за воздишки.

 
ФОТО: Нежна елеганција и гламур во колекцијата на Marchesa – Resort 2013
Marchesa – Resort 2013

Деликатниот спој на елеганција, гламур и драматичност во минимални дози, ја прават секоја тоалета на Marchesa...

 
ФОТО: Костими за капење L*Space – лето 2012
L Space

Стилски силуети, модерни детали, разиграни, но елегантни принтови... актуелната колекција на L*Space...

   
Страница 270 од 305

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5703 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“