Мода

Првата дама на Србија сними фотосесија за L'Officiel, откри кои 3 работи треба да ги има секоја жена во плакарот
Тамара Вучиќ

Тамара Вучиќ ги краси страниците на L'Officiel Paris. Во интервјуто таа зборуваше за модата, гламурот и нештата кои секоја жена треба да ги поседува.

Кич аутфити, сексапил и по малку елеганција: Модата на MTV VMA 2023
MTV VMA

Многу доделени статуетки, плејада музички ѕвезди и неатрактивна мода го одбележаа најновото...

 
Модерна и едноставна: Меган Маркл во црн кошула-фустан со принцот Хари во Германија
Меган Маркл

Меган Маркл изгледаше модерно во црн миди кошула-фустан на „Invictus Games“ во Диселдорф.

 
Блогерката Кијара Ферањи шармантна убавица покрај сопругот и двете деца на свадбата на сестра си
Ферањи

Блогерката Кијара Ферањи со двете деца и сопругот присуствуваше на свадбата на сестра си Франческа.

 
Џиџи, Адријана, Кендис, Емили... Сексапилни модели на настан за новото шоу на Victoria’s Secret
Мода VS

Victoria’s Secret приготвува ново спектакуларно шоу со малку поразличен концепт од претходно...

 
Адријана Лима во црно-златен фустан кој ѝ ги истакна облините на настан за Victoria’s Secret
Адријана Лима

Дел од поранешните ангели на Victoria’s Secret ќе учествуваат во новото шоу на популарниот бренд...

 
Есенска деловна мода: Блогерка склопува комбинации за на работа
Ники

Погледнете стилски деловни предлози од блогерката Ники.

 
Сексапилна и на 53 години: Наоми Кембел во проѕирна креација на ревијата на PrettyLittleThing
Наоми Кембел

Наоми Кембел во проѕирна креација, која самата ја дизајнираше, дефилираше на ревијата на PrettyLittleThing.

 
ФОТО: 27 стилски моменти на Зендаја за нејзиниот 27. роденден
Зендаја

Зендаја денес ќе дувне 27 свеќички на роденденската торта. Музичката и филмска...

 
Легендарната модна икона Ајрис Апфел го прослави 102-риот роденден и објави фотографија
Ајрис Апфел

Ајрис Апфел ја живее 11-тата деценија од нејзиниот живот. Легендарната модна икона го прослави 102-риот роденден...

   
Страница 2 од 412

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3455 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.