Мода | Новости | 10

Мода

Урбана девојка: Модни комбинации во неутрални нијанси од блогерката Хенар Висенте
Хенар Висенте

Хенар Висенте негува префинет и модерен кежуал стил. 33-годишната блогерка, која стои зад профилот...

Бела Хадид во празничен стајлинг од Мајкл Корс на настан во Њујорк
Бела Хадид

Бела Хадид негува силна соработка со Мајкл Корс. Атрактивната манекенка присуствуваше на...

 
Војвотката Кетрин шармантна во празнична црвена комбинација на турнеја со „кралскиот воз“
Војводата и Војвотката од Кембриџ

Војводата и Војвотката од Кембриџ ја привршуваат турнејата со „кралскиот воз“. Кетрин изгледаше...

 
Впечатлив стајлинг: Викторија Бекам во црвен макси фустан пред нејзиниот бутик во Лондон
Викторија Бекам

Викторија Бекам е експертка за привлекување на папараци-објективи. Но, 46-годишната дизајнерка со ефектна...

 
Модерна дама: Меланија Трамп во бордо кожен мантил и зебрести салонки
Трамп

Најверојатно деновите на Меланија и Доналд Трамп во Белата куќа се одбројани. Но, додека ја носи...

 
Вистинска заводничка: Ирина Шајк во фотосесија во Италија
Ирина Шајк

Ирина Шајк е убавицата која ги краси страниците на најновото издание на „Вог“ Германија...

 
За гламурозни невести: Женствени и раскошни венчаници во новата колекција на Мајкл Синко
Мајкл Синко

Мајкл Синко шири оптимизам со новата колекција венчаници за сезоната есен/зима 2020.

 
„Мојата попреченост ме прави инспиративна“: 18-годишна девојка со Даунов синдром успешно се бори за инклузивност во модата
Ели Голдстејн

Ели Голдстејн руши бариери и со мила насмевка и позитивен став се бори за инклузивност во модната индустрија.

 
Беспрекорна: Кралицата Летиција во сиво-виолетова дамска комбинација
Кралицата Летиција

Кралицата Летиција изгледаше подеднакво модерно и формално на настан во Валенсија, Шпанија.

 
Супер креативни и уникатни идеи како да носите марама или шал
Клаудија Мореира

Клаудија Мореира умее да го издигне секој аутфит на повисоко ниво со вклучувањето на марама. 34-годишната креаторка...

   
Страница 10 од 335

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6658 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.