Првата дама Елизабета Ѓоргиевска префинета во розова креација за официјалната посета на Словенија
Почетна » Новости » Мода » Првата дама Елизабета Ѓоргиевска префинета во розова креација за официјалната посета на Словенија

Првата дама Елизабета Ѓоргиевска префинета во розова креација за официјалната посета на Словенија

Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска моментално се во дводневна официјална посета на Словенија.

56-годишниот македонски претседател и неговата сопруга беа дочекани со високи државни и воени почести од страна на словенечкиот претседател Борут Пахор и неговата партнерка Тања Печар.

За оваа пригода, македонската прва дама избра елегантна розова креација со цветови во долниот дел.

Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија

Пендаровски и Пахор ги потврдија традиционално блиските односи и високиот степен на разбирање и доверба меѓу двете држави. На средбата, беше истакната поддршката од Словенија во процесите на нашата интеграција во НАТО и во Европската унија.

Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.