Првата дама Елизабета во кежуал стајлинг, а Зорица Заева во елегантна црно-бела креација во Амбасадата на САД
Почетна » Новости » Мода » Првата дама Елизабета во кежуал стајлинг, а Зорица Заева во елегантна црно-бела креација во Амбасадата на САД

Првата дама Елизабета во кежуал стајлинг, а Зорица Заева во елегантна црно-бела креација во Амбасадата на САД

Синоќа, во Амбасадата на САД во Скопје се одржа прослава по повод 4 јули – Денот на независноста на САД. На настанот присувствуваа видни политичари и јавни личности од нашата земја.

Претседателот Стево Пендаровски пристигна заедно со сопругата Елизабета. Македонската прва дама беше облечена во кежуал комбинација со кошула фустан и кратки чизмички.

Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули

Премиерот Зоран Заев беше придружуван од сопругата Зорица. За оваа пригода, таа избра елегантна црно-бела креација.

Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули

Венко Филипче, Љупчо Николовски, Талат Џафери и Христијан Мицкоски беа меѓу гостите.

Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 5081 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.