Првата дама Елизабета во кежуал стајлинг, а Зорица Заева во елегантна црно-бела креација во Амбасадата на САД
Почетна » Новости » Мода » Првата дама Елизабета во кежуал стајлинг, а Зорица Заева во елегантна црно-бела креација во Амбасадата на САД

Првата дама Елизабета во кежуал стајлинг, а Зорица Заева во елегантна црно-бела креација во Амбасадата на САД

Синоќа, во Амбасадата на САД во Скопје се одржа прослава по повод 4 јули – Денот на независноста на САД. На настанот присувствуваа видни политичари и јавни личности од нашата земја.

Претседателот Стево Пендаровски пристигна заедно со сопругата Елизабета. Македонската прва дама беше облечена во кежуал комбинација со кошула фустан и кратки чизмички.

Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули

Премиерот Зоран Заев беше придружуван од сопругата Зорица. За оваа пригода, таа избра елегантна црно-бела креација.

Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули

Венко Филипче, Љупчо Николовски, Талат Џафери и Христијан Мицкоски беа меѓу гостите.

Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули Прослава за 4 јули

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18480 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?