Беспрекорно елегантна: Меланија Трамп со стил ја напушти Белата куќа за последен пат и се збогува со титулата Прва дама
Почетна » Новости » Мода » Беспрекорно елегантна: Меланија Трамп со стил ја напушти Белата куќа за последен пат и се збогува со титулата Прва дама

Беспрекорно елегантна: Меланија Трамп со стил ја напушти Белата куќа за последен пат и се збогува со титулата Прва дама

Претседателскиот мандат на Доналд Трамп заврши, а со тоа и Меланија веќе не ја поседува титулата Прва дама на САД. Парот, кој одлучи да не присуствува на инаугурацијата на Џо Бајден, ја напушти Белата куќа под будното око на бројни новинарски екипи.

Трамп

На последната прошетка по „јужниот тревник“, Меланија беше облечена во целосно црна комбинација.

Под краткото сако со потпис на Шанел, таа носеше фустан од Долче и Габана. Од страна на аксесоари, таа и нејзиниот стилист Ерв Пјер избраа ракавици и очила за сонце од Ботега Венета, обувки од нејзиниот омилен дизајнер Кристијан Лобутин и крокодилска чанта од Ермес.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Во текот на летот кон Флорида, поранешниот модел се пресоблече во ведар фустан од Гучи.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Иако е традиција Првата дама која ја напушта Белата куќа да ја покани новата Прва дама на прошетка низ претседателскиот дом, Меланија не оствари контакт со нејзината наследничка Џил Бајден, за што беше и силно критикувана.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 731 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.