Мода

Пенелопе Круз занесна убавица во гламурозен комбинезон на моден настан во Лувр
Пенелопе Круз

Пенелопе Круз изгледаше фантастично во гламурозен комбинезон во Лувр.

Елегантна и скромна: Кралицата Летиција во тиркизен фустан од Zara кој чини 2.600 денари
Кралицата Летиција

Кралицата Летиција освојува со својата скромност и чувството за стил...

 
Џиџи Хадид, Кендал Џенер и Клаудија Шифер ѕвезди на ревијата на Версаче во Милано
Версаче

Славни модели ја претставија колекцијата за сезоната пролет/лето 2024 на Версаче во Милано.

 
Легендарните супермодели заедно: Наоми, Синди, Линда и Кристи блеснаа на ревија во Лондон
Супермодели

Со моќно обединување на оригиналните супермодели беше затворена новата ревија „Vogue World“ во...

 
54 стилски моменти на Кетрин Зета-Џонс за нејзиниот 54. роденден
Кетрин Зета-Џонс

Кетрин Зета-Џонс полни 54 години. Погледнете 54 од нејзините најдобри стилски моменти.

 
Модата на црвениот тепих на отворањето на „Браќа Манаки“ во Битола
Браќа Манаки

Градот на конзулите е обвиен со филмска магија. Под мотото „Прекрасното непознато“, официјално започна...

 
Гламур и сексапил во новата колекција висока мода на Зијад Накад инспирирана од ѕвездите и бурите
Зијад Накад

Зијад Накад се инспирираше од ѕвездите, бурите и громовите за колекцијата висока мода есен/зима 2023/2024.

 
Модната еволуција на Скопје - спојување на стилот и одржливоста на 27. издание на Моден викенд Скопје
FWSK

Големиот моден викенд во Скопје (FWSK), традиционално доаѓа во својот термин на стартот на есента, што ќе значи...

 
Сара Џесика Паркер во виолетова креација од Оскар де ла Рента подигна награда за својот бренд за обувки
Сара Џесика Паркер

Сара Џесика Паркер ја доби наградата Бренд за обувки на годината од Daily Front Row.

 
Првата дама на Србија сними фотосесија за L'Officiel, откри кои 3 работи треба да ги има секоја жена во плакарот
Тамара Вучиќ

Тамара Вучиќ ги краси страниците на L'Officiel Paris. Во интервјуто таа зборуваше за модата, гламурот и нештата кои секоја жена треба да ги поседува.

   
Страница 1 од 412

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.