Истражувања | Новости | 9
Почетна » Новости » Истражувања

Истражувања

70% од жените би се откажале од секс во замена за совршено тело
Жена по бикини

Затоплувањето на времето и наближувањето на летната бикини сезона го зголемува притисокот што жените го...

Што ги возбудува жените? Вечера, вино и „Те сакам“
Романтична вечера

Најуспешниот метод за зголемување на женското либидо вклучува вечера, вино и нежно изговорено „Те сакам“.

 
Зборувањето за себе на Facebook носи исто задоволство како и сексот
Девојка на лаптоп

Луѓето обожаваат да зборуваат за себе, независно дали го прават тоа лице в лице или онлајн, па затоа на Facebook...

 
Левата страна од лицето е попривлечна
Жена што позира

Знаете ли која е попривлечната страна од вашето лице? Наредниот пат кога ќе позирате, свртете се малку надесно...

 
Жените се поморални од мажите
Жена-ангел и маж-ѓавол

Жените се подобриот пол кога станува збор за моралот. Ново истражување во кое учествувале над 60.000 лица...

 
Женската интуиција речиси никогаш не греши за неверните мажи
Неверство

Женската интуиција речиси секогаш правилно ги насочува жените кога се сомневаат дали нивниот сакан ги изневерува...

 
Чоколадото може да ви помогне да си ја зачувате фигурата
Жена и чоколадо

Чоколадото може да ви помогне да си ја зачувате убавата фигура, па затоа не треба да се воздржувате...

 
Жените имаат повеќе сексуални фантазии за време на овулацијата
Жена што си фантазира

Кога жените се во овулација, односно во периодот кога е најверојатно да останат бремени, нивната желба...

 
Жените можат да доживеат оргазам за време на вежбањето
Жена што прави стомачни

На некои жени не им е потребен маж, вибратор или каква било друга директна сексуална стимулација за да доживеат...

 
91% од жените би откажале прв состанок ако треба да се појават без шминка
Жена што се шминка

Најголем дел од жените не се срамат да се појават без шминка пред семејството, партнерот и пријателите, но никако...

   
Страница 9 од 61

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3220 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“