Истражувања | Новости | 8
Почетна » Новости » Истражувања

Истражувања

3 ефективни стратегии за здраво слабеење
Дневник за исхрана

Сакате да слабеете ефективно? Најдобрата стратегија е да запишувате сè што јадете и пиете во дневник, тврдат...

Жените денес се поинтелигентни од мажите
Зафатена жена

Отсекогаш сте тврделе дека жените се поумни од мажите? Сега ќе имате и многу силен аргумент за го поткрепите...

 
5 лични особини кои водат до подолг живот
Среќна жена

Жените во Македонија живеат во пресек 77 години (4,3 години подолго од мажите кои живеат во просек 72,7 години).

 
Кучињата и мачките може да го подобрат здравјето на бебињата
Куче и бебе

Новите родители секогаш се обидуваат да создадат што побезбедна околина за своите деца, па често се откажуваат...

 
Мажите кои повеќе работат по дома се посреќни
Маж и жена

Растрчани сте низ домот обидувајќи се да го доведете во најдобар ред? Седнете и одморете се, оставете нешто...

 
Редовното вежбање го намалува ризикот од рак на дојка
Активна жена

Жените можат значително да го намалат ризикот од појава на рак на дојка преку редовна физичка активност, велат...

 
Упорноста во животот се учи од татковците
Татко и деца

Неуморно се стремите кон остварување на вашите амбиции и цели? Не се наведнувате дури и кога сите ја губат вербата...

 
Маслиновото масло го намалува ризикот од смрт од срцеви болести
Жена јаде салата со маслиново масло

Во текот на жешките летни денови нема подобар оброк од свежа зеленчукова салата. Зеленчуците се богати...

 
Оптимизмот води до подолг живот
Оптимист

Гледајте на посветлата страна на животот за да живеете подолго. Истражувачите уште еднаш дојдоа до заклучокот...

 
Топ 10 причини поради кои мажите им раскинуваат на жените
Раскинување

„Не сум подготвен за врска“ – тоа е најчесто употребуваната реченица на мажите кога сакаат да стават крај на врската.

   
Страница 8 од 61

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3564 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?