Истражувања | Новости | 8
Почетна » Новости » Истражувања

Истражувања

Жените се чувствуваат најсекси на 28 години, најсамоуверени на 32
Самоуверена жена

Жените се чувствуваат најсекси на 28 години, а дека женската самодовербата достигнува највисоко ниво на 32-годишна...

3 ефективни стратегии за здраво слабеење
Дневник за исхрана

Сакате да слабеете ефективно? Најдобрата стратегија е да запишувате сè што јадете и пиете во дневник, тврдат...

 
Жените денес се поинтелигентни од мажите
Зафатена жена

Отсекогаш сте тврделе дека жените се поумни од мажите? Сега ќе имате и многу силен аргумент за го поткрепите...

 
5 лични особини кои водат до подолг живот
Среќна жена

Жените во Македонија живеат во пресек 77 години (4,3 години подолго од мажите кои живеат во просек 72,7 години).

 
Кучињата и мачките може да го подобрат здравјето на бебињата
Куче и бебе

Новите родители секогаш се обидуваат да создадат што побезбедна околина за своите деца, па често се откажуваат...

 
Мажите кои повеќе работат по дома се посреќни
Маж и жена

Растрчани сте низ домот обидувајќи се да го доведете во најдобар ред? Седнете и одморете се, оставете нешто...

 
Редовното вежбање го намалува ризикот од рак на дојка
Активна жена

Жените можат значително да го намалат ризикот од појава на рак на дојка преку редовна физичка активност, велат...

 
Упорноста во животот се учи од татковците
Татко и деца

Неуморно се стремите кон остварување на вашите амбиции и цели? Не се наведнувате дури и кога сите ја губат вербата...

 
Маслиновото масло го намалува ризикот од смрт од срцеви болести
Жена јаде салата со маслиново масло

Во текот на жешките летни денови нема подобар оброк од свежа зеленчукова салата. Зеленчуците се богати...

 
Оптимизмот води до подолг живот
Оптимист

Гледајте на посветлата страна на животот за да живеете подолго. Истражувачите уште еднаш дојдоа до заклучокот...

   
Страница 8 од 61

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 21%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10417 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.