Истражувања | Новости | 7
Почетна » Новости » Истражувања

Истражувања

50 нешта кои ги радуваат жените
Прегратка

Доволна е една спонтана прегратка од саканиот за претставничките на понежниот пол да се почувствуваат...

Извадете ја лутината од себе и живејте 2 години подолго
Разлутена жена

Не ја потиснувајте лутината и ќе живеете подолго. Ново германско истражување покажало дека луѓето кои не...

 
20 нешта за кои најмногу се каеме во животот
Тажна жена

Жалите ли што не сте имале можност да патувате почесто? Посакувате ли да имавте друга кариера? Се каете ли што...

 
Жените повеќе меркаат други жени отколку мажи
Жени што меркаат друга жена

Жените повеќе меркаат од глава до пети други жени, отколку што зјапаат во мажи, покажуваат резултатите од...

 
20 најлоши особини на свекрвите
Свекрва

Народните приказни редовно ги потенцираа војните помеѓу снаите и свекрвите. Иако во реалноста односите снаа...

 
10 факти за изневерувањето кои можеби ќе ве изненадат
Невество

Мажите најчесто изневеруваат со жени кои ги познаваат; Кога изневеруваат, повеќето мажи се сè уште заљубени во...

 
Што ги загрижува жените на 29 години поврзано со стареење?
Млада девојка

Ново истражување вели дека жените имаат многу стравови поврзани со стареењето и тие започнуваат да ги измачуваат...

 
20 нешта за кои родителите најмногу жалат
Мајка и ќерка

Децата растат брзо, понекогаш и со молскавична брзина, па родителите пред да трепнат пред себе имаат возрасни...

 
88% од луѓето ги шпионираат бившите на Facebook
Шпионирање

Сте паднале ли во искушение да ѕирнете што се случува во животот на вашиот бивши по раскинувањето и како му...

 
54% од мажите би ја откачиле својата девојка ако таа се здебели
Маж и Жена

Над 50.000 лица учествувале во големото машко и големото женско истражување на сајтовите AskMen и TresSugar...

   
Страница 7 од 61

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 21%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10417 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.