Истражувања | Новости | 61
Почетна » Новости » Истражувања

Истражувања

Утринската цигара веднаш после будење е најопасна
Жена што пуши

Пушачите, кои првата цигара ја палат кратко по будењето, имаат повисоко ниво на никотин...

Со „Шанел 5“ до мажот на вашите соништа
Шанел 5

Ново истражување покажа дека жените кои го користат заводливиот парфем Шанел 5, полесно можат...

 
Гените, а не стресот, виновни за белата коса
Жена со бела коса

Најважниот фактор кој влијае врз тоа дали ќе ги пронајдете првите бели влакна уште во...

 
Спиењето ја зајакнува меморијата
Жена што спие

Иако повеќето луѓе сметаат дека спиењето е загуба на време, последните истражувања...

 
Играњето судоку помага да согорите повеќе калории
Судоку

Менталните вежби како сложувалки и квизови согоруваат во просек 90 калории на час.

 
Пожолтените заби ве прават постари
Убава насмевка

Убавите заби можат да привлечат до таква степен, што останатите недостатоци на лицето...

 
Морковите го забрзуваат растењето на децата
Дете што јаде морков

Научниците од Еврејскиот Универзитет во Ерусалим открија дека децата кои јадат повеќе...

 
Помал апетит со паста за заби
Паста за заби

Американските научници советуваат дека употребата на пастата за заби е одличен трик...

   
Страница 61 од 61

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8605 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.