Истражувања | Новости | 6
Почетна » Новости » Истражувања

Истражувања

Кои се најдобри земји за мајките? Македонија на 40. место
Мајка и дете

Финска, Шведска и Норвешка им нудат најквалитетен живот на мајките. Трите држави се на врвот на листата на...

Рајан Гослинг и Мила Кунис најприсутни во сексуалните фантазии
Рајан Гослинг и Мила Кунис

Рајан Гослинг и Мила Кунис се ѕвезди во сексуалните фантазии на жените и мажите. Машкото списание Details состави...

 
Маслото од рузмарин ја подобрува меморијата
Масло од рузмарин

Брзо заборавате? Аромата на масло од рузмарин може да ви помогне да си го подобрите помнењето.

 
Оревите го намалуваат ризикот од дијабетес тип 2
Ореви

Според ново американско истражување, кај жените кои консумираат ореви двапати неделно ризикот од појава на...

 
Жените се најзаводливи на 30 години
Жена

Мажите сметаат дека женската убавина го достигнува врвот кога жената има 29 години, но дека припадничките на...

 
Едно кафе и четири шолји зелен чај дневно за помал ризик од мозочен удар
Жена

Клучот за превенирање на мозочен удар се крие во кафето и зелениот чај, тврдат јапонски научници. Најновото...

 
Жените во Македонија помалобројни од мажите, но подолговечни
Жени-мажи

Жените во Македонија се помалобројни од мажите, но живеат подолго, велат податоците од Државниот завод за статистика...

 
Мажите чекаат 88 дена за да кажат „Те сакам“, жените 134
Заљубен пар

Изговарањето на зборовите „Те сакам“ не е лесно, особено кога е за првпат во нова врска. Мажите чекаат 88 дена...

 
Вегетаријанството го намалува ризикот од срцеви болести
Вегетаријанка

Вегетаријанската исхрана може да го намали ризикот од срцеви заболувања со 32%, покажа истражување на...

 
50 нешта кои ги радуваат жените
Прегратка

Доволна е една спонтана прегратка од саканиот за претставничките на понежниот пол да се почувствуваат...

   
Страница 6 од 61

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3610 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?