Истражувања | Новости | 4
Почетна » Новости » Истражувања

Истражувања

Зошто плачеме од радост?
Солзи радосници

Честопати луѓето плачат во моменти на екстремна радост. Но, зошто лееме солзи радосници? Психолози од Универзитетот...

Македонија дел од светското „Wave“ истражување
Wave 8

Универзал Медиа Скопје ве поканува да учествувате во „Wave“ најголемото глобално истражување за социјалните...

 
Кои мириси и глетки ги расположуваат жените, а кои мажите?
Маж и жена

Бакнеж од сакана личност е наједноставниот рецепт за инстантна среќа. Дознајте кои мириси и глетки...

 
Трчајте барем 5-10 минути дневно за подобро здравје и подолг живот
Жена што трча

Редовно се раздвижувате со трчање? Насмевнете се, бидејќи ново истражување потврдува дека трчањето го продолжува...

 
Стресот го забавува метаболизмот кај жените
Жена

Ново истражување покажало дека жените кои се под стрес се склони кон дебелеење, бидејќи стресот го забавува...

 
Ноќно мокрење во детската возраст
Ноќно мокрење

Во детската возраст ноќното мокрење претставува многу чест проблем. Енуреза е најчест облик на примарно ноќно....

 
20 нешта кои ја зголемуваат женската самодоверба
Самоуверена жена

Не е тајна дека женската самодоверба зависи од многу фактори. Има денови кога се будиме самоуверени и...

 
Сувите сливи го помагаат слабеењето
Суви сливи

Сакате да ја подобрите својата фигура пред почетокот на летната сезона? Збогатете ја вашата трпеза...

 
Жените повеќе ги боли емотивното неверство, а мажите физичкото
Неверен маж

Жените повеќе би ги вознемирило емотивно неверство, додека мажите пак повеќе ги боли физичко...

 
Партнерите кои се допираат додека спијат се посреќни
Пар

Начинот на кој спиете со партнерот, а особено растојанието меѓу вас додека спиете, може да открие колку сте среќни во врската...

   
Страница 4 од 61

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4243 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.