Истражувања | Новости | 3
Почетна » Новости » Истражувања

Истражувања

Големо откритие во борбата со ракот: Канцерогени клетки претворени во нормални
Клетка

Со години научниците се обидуваат да најдат начин како да ги трансформираат канцерогените клетки во...

Ќерките на мајки кои работат се поуспешни и заработуваат повеќе
Мајка

Мајките кои поминуваат долго време далеку од своите деца поради работата конечно можат да воздивнат со олеснување.

 
Анкета: Оценете го dm!
Анкета на dm

Сакаме со Ваша помош, да го направиме Вашето пазарување во dm уште попријатно. Пополнете ја анкетата и оценете го dm.

 
Кои земји се најдобри, а кои најлоши за мајките? Македонија на 37. место
Мајка и дете

Жените кои стануваат мајки во Норвешка, Финска и Исланд слободно можат да се наречат среќнички, бидејќи овие три...

 
Секој ден во Индија се абортирани или убивани по 2.000 бебиња само зашто се женски
Среќа

Шокантни податоци од Индија говорат за грозоморните постапки на стотици илјади родители кои ги абортираат...

 
50 ситници кои нè усреќуваат
Среќа

Најголемите задоволства често доаѓаат во мали пакувања, а најмалите ситници имаат моќ силно да нè израдуваат.

 
Според 68% од граѓаните во Македонија, мрежата на Т-Мобиле е најдобра
Т-Мобиле

Ова е заклучок од истражувањето на агенцијата БРИМА, дел од TNS групацијата и македонски член на GALLUP...

 
Колку часа се препорачува да спиете?
Жена што спие

Дали често се прашувате колку часа треба да спиете за да го одржите своето здравје и да бидете енергични...

 
Wave: 65% од интернет корисниците не можат без социјалните мрежи
Wave 8

Универзал Медиа и Меккен Скопје ги објавија резултатите од овогодишното глобално истражување на социјалните...

 
Зошто плачеме од радост?
Солзи радосници

Честопати луѓето плачат во моменти на екстремна радост. Но, зошто лееме солзи радосници? Психолози од Универзитетот...

   
Страница 3 од 61

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3561 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?