Истражувања | Новости | 2
Почетна » Новости » Истражувања

Истражувања

Експертите за дијабетес едногласни: Со промени во животниот стил до контрола на шеќерот
Прес

Бројот на дијабетичари во Македонија, но и на светско ниво, непрекинато расте. Алармантен е податокот...

Нови препораки: Колку време може децата да поминуваат пред екран?
Дете

Во дигиталната ера во која живееме, тешко е да ги држиме нашите деца далеку од екраните. Како мајка...

 
Вклучи се во најголемото истражување за социјалните мрежи и освој таблет
Wave

Универзал медиа Скопје ве поканува да учествувате во „Wave” - најголемото глобално истражување за социјалните медиуми.

 
Вклучете се во новата анкета на dm!
Анкета на dm

Сакаме со Ваша помош, да го направиме Вашето пазарување во dm уште попријатно. Пополнете ја анкетата и оценете го dm.

 
Истражување: По спонтан абортус, подобро е да се обидете да зачнете што поскоро отколку да чекате
Бремена жена

Паровите кои се соочиле со спонтан абортус најчесто добиваат совет да почекаат 3-6 месеци пред да...

 
20 начини на кои жените најчесто се критикуваат себеси
Жена

Дали жените се најголемите убијци на својата самодоверба? Ново истражување покажа дека претставничките на понежниот...

 
5 рани знаци на аутизам кои сите родители треба да ги знаат
Аутистично дете

Прочитајте кои се петте рани предупредувачки знаци на аутизмот што треба да ги знае секој родител.

 
Најголем број на нови случаи на заболени од ХИВ во историјата на Европа
Светскиот ден на борбата против ХИВ/СИДА

Канцеларијата на Светската здравствена организација (СЗО) надлежна за европскиот регион регистрирала над 142.000 ХИВ дијагностицирани...

 
СЗО: Колбасите, сланината и виршлите предизвикуваат рак
Месо

Преработеното месо (сланина, колбаси, виршли, салами и сл.) предизвикува рак, потврдува Светската здравствена организација.

 
Црната облека прави да изгледате привлечно, интелигентно и самоуверено
Жена што пие вода

Истражување покажа дека луѓето кои носат црно се перципирани како привлечни, интелигентни и самоуверени.

   
Страница 2 од 61

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 21%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10415 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.