Занимливости | Новости | 9
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Предлог за брак сред свадба: Невеста ѝ го подари бидермаерот на другарка си пред момчето да ја изненади со прстен
Запросување

Невеста несебично го сподели својот специјален ден со блиска пријателка. На еден од најинтересните...

Без изговори: Трансформации со слабеење на лица со силна волја
Маж

Прекумерната тежина го загрозува здравјето и ја намалува самодовербата на секоја...

 
Авантуристички пар патува низ светот со малата ќеркичка и кампува на прекрасни локации
мајка и ќерка

Наташа и Џејкоб Мун го живеат животот со полни гради. Авантуристичкиот брачен пар неуморно патува низ светот...

 
Колумбијката Дијана Трухило: „Кога дојдов во САД не знаев англиски и имав само $300, а денес ја носам НАСА на Марс“
Дијана Трухило

Прочитајте повеќе за животната приказна на Дијана Трухило, која е дел од тимот одговорен за слетувањето на роверот на НАСА на Марс.

 
Илустрации со силна порака: Артистка се бори против предрасудите за жените
Лејни Молнар

Лејни Молнар со цртежи руши стереотипи и се стреми да го промени начинот на кој општеството гледа на жените.

 
Секоја чест: Ова се првите македонски велосипедисти кои се искачија на највисокиот врв на Килиманџаро
Лазо Миновски, Никола Нешкоски и Иља Деревјев

Тројца македонски велосипедисти на велосипед се искачија на највисокиот врв на планината Килиманџаро.

 
Без Фотошоп: Жени споделуваат реални фотографии за да ги „нормализираат нормалните тела“
Мик Зазон

Нереалните стандарди за убавина започнаа да заземаат сè поголем замав и сè повеќе да влијаат...

 
„Тежам исто колку ќерка ми“: Инспиративна жена која започна да вежба на 70 години се пофали со својот напредок
Џоан МекДоналд

Џоан МекДоналд сподели фотографија на која позира со ќерка си, а во описот се пофали дека двете тежат исто.

 
ФОТО: Пар купи автобус на два ката и го трансформираше во удобен дом на тркала
Автобус

Сè повеќе и повеќе парови низ светот се одлучуваат да живеат во „домови на тркала“. Еден од тие...

 
Светулки во шума, поларна светлина над Норвешка... Победничките фотографии на Токиските фото награди
Победнички фотографии

Светот е магичен и на многу катчиња низ Земјата непрекинато се раѓаат моменти вредни да останат...

   
Страница 9 од 566

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6546 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.