Занимливости | Новости | 9
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Дојди на кафе и локум!
Локум

Веројатно еден од најпознатите традиционални деликатеси во Македонија е локумот. Идеален додаток со кафе...

Креативни личности со помош на тетоважи им даваат нов изглед на лузните и бенките на кожата
Tетоважи

Погледнете тетоважи кои на прекрасен начин ги надополнуваат лузните и бенките, давајќи им нов изглед.

 
Семејството Иванови на Бадник топло ги пречекаа дечињата од бадниковите поворки во својот дом
Бадник во домот на семејството Иванови

На Бадник, во домот на семејството Иванови владееше весела празнична атмосфера. Претседателот Ѓорѓе Иванов заедно со првата...

 
Лазаров ги исполни новогодишните желби на децата на Детската клиника
Кире Лазаров и дете

Деновите околу Новата Година најмногу ги очекуваат дечињата, посебно оние кои силно веруваат во легендата за добриот дедо...

 
Артисти „оживуваат“ цртежи на деца за да им ја покажат моќта на нивната фантазија
The Monster Project

За да ги одвлечат децата од компјутерските игри и технологијата и да ги поттикнат да ја изразат својата креативност на хартија, артисти...

 
Мајка апелира: „Некои години не се наменети за рушење рекорди, туку за преживување“
Мајка

Жена апелира мајките на мали деца да прифатат дека некои години не се за поставување рекорди, туку за преживување.

 
Мала кукла: 4-годишно девојче со сини очи и руса коса е модел и ѕвезда на Instagram
Виолета

Девојче од Русија е ѕвезда на Instagram благодарение на ангелското лице и сините очи.

 
Убавината на зимата низ илустрации
Зима

Погледнете илустрации кои ги прикажуваат малите моменти кои нè радуваат во зима.

 
Годишна залиха на пелени за бебињата родени во новогодишната ноќ
Виолета пелени

Децата се иднината во секое општество и треба да се радуваме на секој нов живот што се раѓа, посебно...

 
Празнична магија: Блогерка од Шведска мами со прекрасни зимски фотографии на Instagram
Сара Андерсон

Блогерка од Шведска одушевува со празничните фотографии на својот Instagram профил.

   
Страница 9 од 439

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 66%
  • 15%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 2125 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.