Занимливости | Новости | 8
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Облечете шарени чорапи! Денес се одбележува Светскиот ден на лицата со Даунов синдром
Даунов синдром

Облечете шарени или различни чорапи, налакирајте ги ноктите во различни бои... Ајде заедно да ја подигнеме свеста за Дауновиот синдром.

Мајка се облекува складно со двете ќеркички и привлекува обожаватели со модните комбинации
Карла Маркез

Погледнете ги складните модни комбинации на блогерка и нејзните две мали ќерки.

 
Мајка создава искрени илустрации за хаотичниот живот со мало дете
Илустрации за животот со мало дете

Бренда Ли е мајка на едно дете која своето хаотично секојдневие го преточува во забавни илустрации...

 
Мајка напиша емотивно писмо до докторот кој рекол „Жалам“ пред да ѝ соопшти дека ќерка ѝ има Даунов синдром
Харпер

Мајка напиша писмо до докторот кој ѝ ја соопштил веста дека една од нејзините близначки има Даунов синдром со зборовите „Жал ми е“.

 
Меган Маркл во црно до принцот Хари за да положат цвеќиња и да изразат сочувство за загинатите во ужасниот напад во Нов Зеланд
Меган Маркл и принцот Хари

Меган Маркл и принцот Хари изразија сочувство и положија цвеќе за загинатите во Крајстчерч.

 
Девојка, која тежела 135 кг и била нарекувана „прасе“, ослабе 45 кг за 7 месеци и инспирира на Instagram
Елизабет Вајс

Девојка која некогаш тежела 135 кг си го трансформираше изгледот и сега инспирира на Instagram.

 
Проектот „WE MAKE: Женско претприемништво за конкурентност“ продолжува со активности и во 2019 година
We Make

WE MAKE и во 2019 продолжува и делува со полна пареа преку јакнење на организациски капацитети, камп за иновациски...

 
Бугарка патува низ светот со ќеркичката и сопругот, ги документира заедничките авантури на Instagram
Деница Стојанова

Фоотографиите на моделот Деница Стојанова ќе ви ја разбудат желбата за авантури.

 
Војвотката Кетрин во темнозелен стајлинг покрај принцот Вилијам за Денот на Св. Патрик
Војвотката Кетрин

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам беа дел од традиционалната парада на ирската гарда за Денот на Св. Патрик.

 
Отварање на Наградата за социјално претприемништво 2019 по петти пат
Награда за социјално претприемништво 2019

Во просториите на Фондот за иновации и технолошки развој официјално по петти пат беше отворен натпреварот...

   
Страница 8 од 452

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 68%
  • 14%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 5355 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.