Занимливости | Новости | 7
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Мајка сруши Гинисов рекорд трчајќи маратон додека ги туркаше во количка трите деца
Синтија Арнолд

Мајка истрча маратон туркајќи ги своите три деца во количка и сруши Гинисов рекорд.

Непосредно по разводот, најбогатиот човек на светот Џеф Безос се бакнува со новата девојка на Вимблдон
Џеф Безос

Џеф Безос, најбогатиот човек на светот, го следеше финалето на Вимблдон заедно со својата девојка Лорен Санчез.

 
Авантуристка од Србија патува низ светот и досега има посетено над 50 држави
Нена

Нена ќе ве инспирира да започнете со планирање на вашето следно патување. Неуморната девојка од Србија...

 
„Колку неверојатно финале“: Војвотката Кетрин во син фустан му го врачи трофејот на Ѓоковиќ откако тој го освои Вимблдон
Кетрин и Ноле

Војвотката Кетрин му го врачи трофејот на Ноле по неговата победа на Вимблдон.

 
Матура vs. Свадба: Лица кои стапиле во брак со партнерот/ката од матура споделуваат фотографии кои сведочат за нивната љубов
Матура vs. Свадба

Погледнете фотографии „пред и потоа“ од луѓе кои стапиле во брак со својот партнер/ка од матурата.

 
Совети од Еуцерин за нега на масна и проблематична кожа во летниот период
Еуцерин

Во споредба со останатите типови на кожа, луѓето со масна и проблематична кожа се соочуваат со повеќе...

 
Војвотките во лежерно издание: Меган со малиот Арчи, а Кетрин со трите деца на поло натпревар
Меган и Кетрин со децата

Принцовите Вилијам и Хари зедоа учество во хуманитарен поло натпревар, а нивните најблиски се забавуваа во близина.

 
„Вива Спарк“ – поинакво газирано освежување со вистинско овошје за топлото лето
Вива Спарк

На почетокот на долгото и топло лето, македонската компанија „Вивакс“ започна...

 
Артист создава романтични илустрации во кои ќе се пронајдат многу вљубени парови
Пар

Артист од Бразил создава романтични илустрации за заљубен пар во кои ќе се пронајдат многумина.

 
Во сончогледовото масло Брилијант има помало количество заситени масни киселини
Брилијант

Покрај јаглехидрати и протеини, човечкото тело има потреба и од масти. Мастите пак може...

   
Страница 7 од 474

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5594 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?