Занимливости | Новости | 6
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Мајчинска љубов: Ја изненади ќерката болна од рак, бричејќи си ја главата заедно со нејзината
мајка и ќерка

Борбата со ракот е тешка и исцрпувачка, па во тие моменти потребна е неизмерна поддршка од...

Архитектка рециклира употребена облека и ја претвора во мебел и „еко-тули“
Кларис Мерле

Архитектка од Франција ја рециклира употребената облека која луѓето ја фрлаат и ја користи...

 
Чистачка која ја изгуби работата поради пандемијата доби стан од луѓето кои живеат во зградата каде што чисти
Роза

Станари ѝ подарија стан на чистачката која 20 години работела во нивната зграда, но ја изгубила работата поради пандемијата.

 
Низ илустрации: Двојните стандарди во општеството со кои секојдневно се соочуваме
Илустрации

Секојдневно се соочуваме со двојни стандарди во нашето општество, а сето тоа влијае негативно...

 
„Сите сме лоши пријатели во моментов“: Текст на блогерка за пријателствата сред пандемија
Пријателки

Блогерка потсетува дека не треба да им се лутиме на пријателите ако не се однесуваат исто како порано.

 
Запознајте ја Рори, 7-годишно девојче кое може да крене тегови тешки и до 80 килограми
Рори

Откако ќе погледнете едно од видеата на Рори ван Улфт, несомнено ќе останете со...

 
Ви недостига гушкање? Денес е светскиот ден на прегратката
Пар

Прегратката има голема моќ. Никој од нас не може да остане рамнодушен на топол физички допир со кој...

 
Хрват поправа стари велосипеди и им ги подарува на деца кои не можат да си купат
Златко Џаковиќ

Златко Џаковиќ се залага за голема хуманитарна мисија. Хрватот со големо срце поправа стари...

 
Пред и потоа: Бербер бесплатно му ги среди косата и брадата на бездомник
Дејвид Кодат

Бербер му го трансформираше изгледот на бездомник. Погледнете.

 
„Мамо, тој ме нарече чудовиште“: Мајка на деца со посебни потреби апелира родителите да ги учат децата за различностите
Деца

Жена ги советува мајките и татковците да одделуваат време за да разговараат со децата за различностите.

   
Страница 6 од 560

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1318 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.