Занимливости | Новости | 6
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Мајка гордо го покажува збрчканиот стомак откако научи да го сака своето тело по раѓањето на близнаци
Кајли Остин

Мајка на три деца гордо го покажува збрчканиот стомак на Instagram и инспирира илјадници жени да се сакаат себеси онакви какви што се.

Како да спречите неизедначеност на бојата на кожата на лицето, како и појава на хиперпигментни дамки и флеки?
Еуцерин

Хиперпигментацијата на кожата е проблем со кој во последно време се соочуваат се полем број на луѓе. Поинтензивно...

 
Трансформација со слабеење: Девојка ослабе 63 килограми за една година и изгледа непрепознатливо
Сара Лини

Сара Лини ослабе 63 килограми за само 50 недели и целосно си го трансформира изгледот, начинот на размислување и животниот стил.

 
Урсула фон дер Лајен – првата жена претседател на Европската комисија е амбициозна дама и мајка на СЕДУМ деца
Урсула фон дер Лајен

Новата претседателка на Европската Комисија е амбициозна и елегантна дама, која е мајка на седум деца. Прочитајте повеќе за неа.

 
Шавен – синото гратче во Мароко кое е вистинска атракција за туристите
Шавен

Шавен е вистинска атракција за туристите во Мароко. Градбите во планинското гратче се обоени во сина...

 
50 години подоцна: Еве како изгледа „Пипи Долгиот Чорап“ денес
Ингер Нилсон

Погледнете како изгледа актерката од „Пипи Долгиот Чорап“ 50 години по прикажувањето на серијата и филмовите.

 
Романтичното свадбено видео на Златка и Горан од Скопје
Златка и Горан

Свадбената приказна на Златка Огњановска и Горан Николовски ги синтетизира најемотивните моменти од денот...

 
Swatch создава револуција: Нова лимитирана серија на часовници - Swatch Flymagic
Swatch Flymagic

Вљубениците во часовничарството имаа ексклузивна можност да се запознаат со револуционерната лимитирана...

 
„Instagram може да нè измами“: Мисицата Оливија Кулпо се отвори за борбата со депресијата
Оливија Кулпо

Оливија Кулпо се отвори за борбата со депресијата и сподели фотографии „пред и потоа“.

 
Фотографка со пример покажува зошто гостите не треба да фотографираат на свадбите, туку да уживаат во моментите
Свадба

Фотографка со порака ги замолува гостите да престанат да фотографираат со телефоните на свадбите и да уживаат во моментот.

   
Страница 6 од 474

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5586 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?