Занимливости | Новости | 565
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Пилула што ја подмладува кожата
Жена што пие апче

Кога станува збор за брчките, експертите советуваат да се дејствува според правилото „подобро е да се спречи...

Снегулките – ремек-дело на природата
Снегулка

Нема човек кој не се обидел да држи снегулка во раката, за да ѝ се воодушевува. Но, ако...

 
„Жената е секогаш во право“ – тајна за среќeн брак
Најстариот брачен пар

Досега се направени стотици истражувања кои трагаат по тајната за среќен и успешен брак. Но, нема подобар...

 
Најгледаните видеа на YouTube за 2009
YouTube

Погледнете ги петте најгледани видеа на YouTube за 2009 година.

 
Мини ежиња како моден аксесоар
Мини еже

Малите африкански ежиња се неверојатно слатки животни и можат да се најдат во различни бои.

 
Невидливи чевли
Невидливи чевли

Луди креации на дизајнерката Andreia Chaves, меѓу кои и невидливи чевли.

 
Италија: Нема силиконски гради за малолетнички
Силиконски гради

Денес сè повеќе жени се решаваат да легнат под нож за да изгледаат поубаво. Силиконските...

 
Еден градник – безброј начини на носење
Иновативен градник

Иновативниот градник е составен од неколку дела – две чашки и различни прерамки...

 
Го испуштил свршеничкиот прстен од воздушен балон
Воздушен балон

Денес сè повеќе мажи се обидуваат да го претворат предлогот за брак во нешто спектакуларно...

 
Највисоката новогодишна елка во Мексико
Највисоката новогодишна елка

Највисоката новогодишна елка на светот беше поставена во главниот град на Мексико. Со голема...

   
Страница 565 од 567

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6813 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.