Занимливости | Новости | 554
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Момче од Тајван пее подобро од Витни Хјустон?
Lin Yu Chun

Исто како што судиите на „Britain’s Got Talent“ останаа со подотворена уста кога ја слушнаа Сузан Бојл...

10 неверојатни рекорди поврзани со брак и свадба
Најскапата свадба

Херберт и Зелмира Фишер од Северна Каролина го држат светскиот рекорд за најдолг брак.

 
Фотоапарат поставува насмевка на секое лице
Фотоапарат кој става вештачка насмевка

Ако вие сте тип на личност што обожава да прави фотографии со насмевнати лица, тогаш фотоапаратот...

 
Први хулахопки во Македонија со потпис на дизајнер
хулахопки

Росица Мршиќ во соработка со Санда ќе ги промовираат првите македонски модни хулахопки.

 
Денес е Светски ден на спиењето
Жена што спие

Денес се одбележува Светскиот ден на спиењето под мотото „Да спиеме добро – да останеме...

 
Најскапиот телевизор на светот чини 1,7 милиони евра
Најскапиот телевизор

Преминувајќи ги сите разумни граници на луксузот, британскиот дизајнер Стјуарт Хјуз...

 
Вистинскиот код на Да Винчи - крајот на светот во 4006г.
Тајната вечера

Во последните неколку години се крена многу прашина околу позната слика на Да Винчи...

 
Американка решена да стане најдебелата жена на светот
Дона Симпсон

Дона Симпсон од Њу Џерси во моментов тежи дури 273 килограми, но сè уште не е задоволна од својата...

 
Google ги издаде жените
Google

Google знае сè, но некогаш и издава колку многу знае. Ако сте забележале, кога ќе започнете да пишувате...

 
„Зелено кафе“ во кесички забрането за употреба
Зелено кафе

Денес Дирекцијата за храна го забранила зеленото кафе пакувано во кесички и во моментов се...

   
Страница 554 од 559

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 735 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.