Занимливости | Новости | 544
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Родила на 66 години, сега има 72 и зборува за второ дете
Адријана и нејзината ќерка Елиза

Романката Адријана Илиеску ја роди својата прва ќерка таа имаше 66 години и стана најстарата...

Дали би носеле штикли од 23 сантиметри?
Sky High

Чевлите наречени „Sky High“ се планира да бидат највисоките чевли достапни за секого...

 
„Тркало на среќата“: одговорила точно по само една откриена буква
Тркалото на среќата

Жена од Њујорк стана интернет сензација откако во емисијата „Тркалото на среќата“ успеа...

 
Викнала полиција за да го уапсат мажот ѝ за гласно грчење
Грчење

Една жена од Јужна Каролина решила да преземе малку поекстремни мерки и викнала полиција...

 
Брачен пар подари лотариска добивка од 11,2 милиони долари
Ален и Вајолет

Ален и Вајолет Ларџ од Канада на лотарија добиле 11,2 милиони долари и откако се погрижиле за...

 
10-годишно девојче стана мајка (таткото – 13 години)
Бебе

Веста дека десетгодишно девојче стана мајка го обиколи светот. Романката Елена стана една од...

 
Чоколадна мода
Чоколадна мода

Модното шоу „Чоколадни трендови“ се одржа во рамките на меѓународната изложба на чоколадната...

 
Гел за тело ќе ги замени контрацептивните таблети
Контрацепција

Добра вест за сите сексуално активни жени кои сакаат да ја избегнат бременоста: научниците...

 
Тајванка ќе се омажи сама со себе
Тајванката Чен Веи-ји

Тајванката Чен Веи-ји ја испланирала и ја организирала својата свадба од соништата, а...

 
Бремена во 8-ми месец принудена да абортира заради законот во Кина
Xiao Aiying

Жена во осмиот месец од бременоста била прво тепана, а потоа извлечена од нејзиниот дом за да...

   
Страница 544 од 555

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11499 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.