Занимливости | Новости | 538
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

ВИДЕО: Зошто го снема четот на Facebook?
Facebook

Поради грешка во системот, сите ваши пријатели можеа да ги читаат разговорите што ги водите на четот...

Индиец тврди дека не јадел и не пиел 70 години
Индиецот Прахлад Јани

Индиски воени научници набљудуваат 82-годишен старец кој тврди дека нема јадено, ниту пиено веќе...

 
Жена победи на Европскиот покер турнир во Сан Ремо
Лив Боери

Британката Лив Боери успеа да победи 1240 натпреварувачи во голем покер турнир и...

 
40 најдобри фотографии од природата на сите времиња
Природа

Четириесетте најдобри фотографии на сите времиња кои отсликуваат неверојатни аспекти од...

 
Момче од Тајван пее подобро од Витни Хјустон?
Lin Yu Chun

Исто како што судиите на „Britain’s Got Talent“ останаа со подотворена уста кога ја слушнаа Сузан Бојл...

 
10 неверојатни рекорди поврзани со брак и свадба
Најскапата свадба

Херберт и Зелмира Фишер од Северна Каролина го држат светскиот рекорд за најдолг брак.

 
Фотоапарат поставува насмевка на секое лице
Фотоапарат кој става вештачка насмевка

Ако вие сте тип на личност што обожава да прави фотографии со насмевнати лица, тогаш фотоапаратот...

 
Први хулахопки во Македонија со потпис на дизајнер
хулахопки

Росица Мршиќ во соработка со Санда ќе ги промовираат првите македонски модни хулахопки.

 
Денес е Светски ден на спиењето
Жена што спие

Денес се одбележува Светскиот ден на спиењето под мотото „Да спиеме добро – да останеме...

 
Најскапиот телевизор на светот чини 1,7 милиони евра
Најскапиот телевизор

Преминувајќи ги сите разумни граници на луксузот, британскиот дизајнер Стјуарт Хјуз...

   
Страница 538 од 543

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3578 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.