Занимливости | Новости | 534
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Вистинскиот код на Да Винчи - крајот на светот во 4006г.
Тајната вечера

Во последните неколку години се крена многу прашина околу позната слика на Да Винчи...

Американка решена да стане најдебелата жена на светот
Дона Симпсон

Дона Симпсон од Њу Џерси во моментов тежи дури 273 килограми, но сè уште не е задоволна од својата...

 
Google ги издаде жените
Google

Google знае сè, но некогаш и издава колку многу знае. Ако сте забележале, кога ќе започнете да пишувате...

 
„Зелено кафе“ во кесички забрането за употреба
Зелено кафе

Денес Дирекцијата за храна го забранила зеленото кафе пакувано во кесички и во моментов се...

 
Совршениот настап на „кралицата“ на мразот Ју-На Ким
Јуна Ким

19-годишната тинејџерка ја потврди улогата на фаворит и со блескав настап го освои златниот медал...

 
Страшило за птици инспирирано од Лејди Гага
Лејди Гага

Лејди Гага е препознатлива по својот стил. Колку понеобично, толку поинтересно – важи за...

 
Trivial Pursuit: Жените се попаметни од мажите
Trivial Pursuit

Со цел да ѝ стави крај на вечната дебата за тоа кој е попаметен – мажите или жените, американската...

 
Најслатките фотографии од бебиња
Бебе

Сестрите Tracy Raver и Kelley Ryden ги имаат направено некои од најслатките фотографии...

 
Формула за идеалната возраст за предлог за брак

Празникот на вљубените Св. Валентин е ден кога многу жени низ светот добиваат предлог...

 
Супермаркет за љубов
Супермаркет за љубов

Приближувањето на празникот на вљубените создава чувство на осаменост кај многу луѓе...

   
Страница 534 од 538

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9634 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.