Занимливости | Новости | 518
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Најголемото куче на светот
Најголемото куче на светот

Четиригодишното куче кога е исправено достигнува неверојатни 2,21 метри, а тежи 111 килограми. Со својата...

Пилула што ја подмладува кожата
Жена што пие апче

Кога станува збор за брчките, експертите советуваат да се дејствува според правилото „подобро е да се спречи...

 
Снегулките – ремек-дело на природата
Снегулка

Нема човек кој не се обидел да држи снегулка во раката, за да ѝ се воодушевува. Но, ако...

 
„Жената е секогаш во право“ – тајна за среќeн брак
Најстариот брачен пар

Досега се направени стотици истражувања кои трагаат по тајната за среќен и успешен брак. Но, нема подобар...

 
Најгледаните видеа на YouTube за 2009
YouTube

Погледнете ги петте најгледани видеа на YouTube за 2009 година.

 
Мини ежиња како моден аксесоар
Мини еже

Малите африкански ежиња се неверојатно слатки животни и можат да се најдат во различни бои.

 
Невидливи чевли
Невидливи чевли

Луди креации на дизајнерката Andreia Chaves, меѓу кои и невидливи чевли.

 
Италија: Нема силиконски гради за малолетнички
Силиконски гради

Денес сè повеќе жени се решаваат да легнат под нож за да изгледаат поубаво. Силиконските...

 
Еден градник – безброј начини на носење
Иновативен градник

Иновативниот градник е составен од неколку дела – две чашки и различни прерамки...

 
Го испуштил свршеничкиот прстен од воздушен балон
Воздушен балон

Денес сè повеќе мажи се обидуваат да го претворат предлогот за брак во нешто спектакуларно...

   
Страница 518 од 520

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 65%
  • 35%
Се испраќа...

(Вкупно: 6809 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“