Занимливости | Новости | 509
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Жените во водство во битката на половите
Жени против мажи

Со цел да ѝ стави крај на вечната дебата за тоа кој е попаметен, американска компанија Хасбро создаде...

Се сретнаа највисокиот и најнискиот човек
Највисокиот и најнискиот човек

Највисокиот човек на светот Султан Косен (246,5cm) го пречека најнискиот човек на светот Хе Пингпинг (74cm)...

 
Најслатките животни за 2009
Најслатките животни за 2009

Интернет сајтот videogum.com направи листа на 13-те најслатки животни за 2009 година. Ние издвоивме...

 
Навредите меѓу сопружниците ќе се казнуваат во Франција
Кавга помеѓу брачен пар

Физичкото домашно насилство е многу голем проблем и повеќето земји низ светот се обидуваат да го решат со помош...

 
5000 здебелени луѓе избркани од сајт за запознавање
BeautifulPeople.com

За некои луѓе убавината на партнерот е пресудна за создавањето на врска. Токму таа склоност на луѓето да бидат...

 
Невеста украде £470 000 за да направи свадба од соништата
Џоен Кент

Секоја жена мечтае за голема убава свадба, кога ќе може да се почувствува како принцеза. Но, некои се толку опседнати...

 
Најчудните модни додатоци за 2009
Армадило чевли

Погледнете 13 од најчудните модни додатоци за 2009 година.

 
10 луди пронајдоци во 2009 година
Фармерки со низок струк

Погледнете 10 луди пронајдоци кои беа создадени во 2009 година.

 
Бебе како Дејвид Бекам? Нема? Тогаш Бен Афлек
Бен Афлек

Банката за сперма Cryobank во Калифорнија им дава можност на жените и неплодните парови да изберат донор...

 
Интересна уметност од хартија
Скелет од хартија

Питер Калесен е нестандарден уметник кој за своите дела користи само еден лист А4 формат, скалпел и лепило.

   
Страница 509 од 512

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3597 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?