Занимливости | Новости | 5
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Девојка ги „сокри“ дамките од црвено вино на белиот комбинезон, стана хит
Еленор Валтон

Еленор Валтон стана интернет хит откако сподели како ги „сокри“ дамките од црвено вино на бел комбинезон...

Искрена и чиста љубов: Артистка фотографира повозрасни парови и вели дека нивната љубов е неверојатна
Суџата Сетија

Артистка фотографира повозрасни парови, овековечувајќи ја нивната чиста и безусловна љубов.

 
„Хачико од Грција“: Куче 18 месеци живее на местото каде почина неговиот сопственик и го чека да се врати
Куче

Приказната за лојално куче од Грција, кое го чека сопственикот да се врати на местото каде тој починал воо собраќајка, ќе ве растажи.

 
Битола преку Илинденски денови ќе биде центарот на светски фолклорни ора и танци
Маја Андоновска - Илинденски денови

Над 1.000 учесници од Мексико, Индија, Русија, Италија, Белгија, Израел преку ора и танци ќе ја прикажат народната културна...

 
Горди родители: Ели Сааб со сопругата елегантен пар на свадбата на нивниот син во Бејрут
Ели Сааб и сопругата Клаудина

Ели Сааб и сопругата Клаудина беа горди родители на свадбата на нивниот најстар син во Бејрут.

 
Синот на Ели Сааб се ожени: Ѕирнете во свадбените прослави на кои невестата блескаше во 4 креации од либанскиот дизајнер
Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад

Ели Сааб Џуниор стапи во брак со Кристина Мурад во Бејрут, Либан. Погледнете фотографии.

 
Среќен и насмеан: Официјалните портрети од принцот Џорџ за неговиот шести роденден
принцот Џорџ

Малиот принц Џорџ го покажува својот ведар дух на официјалните портрети кои британското кралско...

 
Грција, Тајланд, Филипини... Финка патува на егзотични дестинации и освојува на Instagram со летните фотографии
Камила Тоивонен

Камила Тоивонен визуелно ги пренесува највпечатливите моменти од своите патувања на Instagram...

 
33 години подоцна: Том Круз се враќа на небото во продолжението за „Top Gun“
Том Круз

Том Круз повторно влегува во улогата на Маверик во продолжението за „Top Gun“. Погледнете го.

 
Сладок предлог за брак: Маж ѝ подари на саканата кученце за да ја изненади со предлог за брак
Предлог за брак

Маж од Монтана ја изненади саканата со специјален предлог за брак. Џоел Бут ја запроси Кејди Латимер...

   
Страница 5 од 474

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5585 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?