Занимливости | Новости | 5
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Не мора да трошите пари на скапи играчки: Мајка им прави предмети на децата од картон, учејќи ги како да ги користат
Сидни Пирси

Мајка од Лондон сама им прави на децата предмети во мини верзија, користејќи ја својата креативност и неупотребливи картонски кутии.

„Најголемото огледало на светот“: Солената рамнина Салар де Ујуни каде ќе се чувствувате како да чекорите на облаци
Салар де Ујуни

Постои место на планетата Земја на кое ќе се чувствувате како да чекорите на облаци...

 
Прекрасно: Најдобрите фотографии од подводниот свет за 2020 година
Риба

Погледнете ги победничките фотографии од подводниот свет за 2020 година.

 
„Ги заменив стомачните со среќа“: Девојка која се опседнувала со килограмите тврди дека е посреќна откако се здебели
Мери Џелковски

Патот до среќата на Мери Џелковски е навистина мотивирачки. 22-годишната девојка...

 
Слатки цртежи за жените кои ги прават првите чекори во светот на мајчинството
Рита Наваро

Рита Наваро ги разнежува мајките со своите слатки цртежи за мајчинството.

 
ФОТО: 500 златни балони пуштени во Скопје за поддршка на „златните деца“ болни од рак
Златен септември

Во Скопје полетаа 500 златни балони во знак на поддршка на деца и адолесценти болни од рак.

 
Мала атлетичарка: Запознајте ја 7-годишната Бруклин која инспирира со силата и упорноста
Бруклин

Запознајте ја Бруклин, неретко нарекувана „најсилното 7-годишно девојче...

 
Браво! 4-годишно момче од Скопје за првпат ја скрати косата и ја донираше плетенката за деца болни од рак
Дарин

Мало детенце со големо срце. Слаткиот Дарин од Скопје направи добро дело кое може...

 
Жените се неверојатни: Трудница од стоење се пораѓа за секунди на паркингот пред болница
Мајка

Мајка стоечки го роди своето дете во неколку секунди на паркингот од болницата.

 
Русинка илустрира ситуации од секојдневието со мали деца кои им се добро познати на сите мајки
Марија Живова

Марија Живова ќе ве насмее со своите илустрации за мајчинството.

   
Страница 5 од 538

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9618 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.