Занимливости | Новости | 490
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

ФОТО: Најстариот татко на светот доби син на 96 години, жена му има 54
Рамаџит и семејството

Индиец стана татко на 96 години и со тоа го скрши рекордот кој самиот тој го постави пред две години. Рамаџит...

Куче му го спаси животот на новороденче
Кучето Дјук

Куче ги освои симпатиите на илјадници луѓе низ целиот свет откако спаси мало девојче. Младо семејство од...

 
ВИДЕО: Најбизарните обувки со екстремна предна штикла
Бизарни обувки

Холанѓанка дизајнира обувки со екстремна предна штикла со кои е речиси невозможно да се чекори.

 
Стопанска Банка веќе и на твојот iPhone или Android телефон
Мобилна апликација на Стопанска Банка

Стопанска банка АД – Скопје промовираше мобилна апликација која бесплатно е достапна за сите корисници...

 
Насмевнете се! Денес е Светскиот ден на насмевката
Светскиот ден на насмевката

Сакате да направите добро дело? Измамете насмевка на нечие лице. Денес се одбележува Светскиот ден на...

 
Отворен ултра модерен Телеком салон во Skopje City Mall
Нов Телеком продажен салон

Со отворањето на најголемиот трговски центaр кај нас, Skopje City Mall, денес Т брендот го промовираше новиот...

 
Nestle ја поддржува иницијативата „Образование на прво место“ на ОН
Училница во Брегот на Слоновата Коска

Компанијата Nestlé се обврза дека ќе ја поддржи новата иницијатива на Обединетите Нации (ОН) со која се...

 
Денот се препознава по појадокот!
Nestlé церeалии

Појадокот е, веројатно, најважната навика на исхрана, која детето мора да ја здобие во својот живот...

 
ВИДЕО: Водителка му возврати на гледач кој ја нарече дебела
Џенифер Ливингстон

Водителката Џенифер Ливингстон доби огромна поддршка на интернет откако јавно му возврати на гледач...

 
ФОТО: Што ако победеа негативците во цртаните на Дизни?
Круела де Вил

Сите го знаеме среќниот крај на бајките на Дизни. Но, уметникот Џастин Тарентајн направи мини серија од дигитални...

   
Страница 490 од 535

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8996 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.