Занимливости | Новости | 489
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

ФОТО: Вкусна чоколадна ревија во Париз
Чоколадна мода

Градот на светлината беше домаќин на ревијата од која ќе огладните. Чоколадната ревија беше одржана во...

87 години заедно! 5 совети од парот со најдолг брак на светот
Карам и Картари

Ретки се паровите кои успеваат да ја прослават својата дијамантска свадба, а уште поретки тие кои успеале...

 
ФОТО: „Гумената“ Русинка покажува флексибилност на работното место
Злата

Гумената жена одлучи да го искористи концептот „флексибилност на работното место“ за својот нов календар...

 
ФОТО: Колекција дизајнерски мечиња за хуманитарни цели
Мечето Падзи

Том Форд, Версаче, Викторија Бекам, Александар МекКвин, Прада, Луј Витон и Гучи се само неколку од многуте луксузни...

 
Како да внесете шарм во вашиот дом? Изберете тапети
Тапети

Тапетите може да бидат еден од најубавите украси во домот, кои му даваат шарм и топлина на домашниот простор...

 
ВИДЕО: Врвни дизајнери ги пресоздадоа фустаните на принцезите на Дизни
Пепелашка

Како би изгледале фустаните на принцезите на Дизни ако нив ги креираа Версаче, Ели Сааб, Оскар де ла Рента, Роберто...

 
ВИДЕО: Вежби за секси тело како на ангелите на „Victoria’s Secret“
Дауцен Крус

Тренерот кој ја подготвува Адријана Лима за ревијата на „Victoria’s Secret“, Мајкл Олаџиде, заедно убавиот ангел...

 
ВИДЕО: Кети Пери во дует со девојче со аутизам
Кети Пери и Џоди Дипјаца

Кети Пери и малата Џоди Дипјаца воодушевија со заеднички настап. Познатата пејачка го исполни хитот...

 
Хумористични тестови: Дали сте подготвени да имате дете?
Мајка и дете

Проверете дали сте подготвени за да станете родител со хумористични тестови кои станаа хит на Интернет...

 
„Со здрава храна до здрави генерации“ – заедничка акција на БиМилк и Виталиа
Деца

Под мотото „Со здрава храна до здрави генерации”, вчера децата од градинката Кукушка, во организација на...

   
Страница 489 од 535

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8999 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.