Занимливости | Новости | 485
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

ФОТО: Градник од злато и дијаманти со цена од 1.000.000 долари
Златен дијамантски градник

Компанија за накит изработи градник од 750 грама 18-каратно злато, кој е украсен со дијаманти од 501,5 карати.

ФОТО: Куче посвои мајмунче по смртта на неговата мајка
Куче и мајмунче

На социјалната мрежа Reddit беше објавена интересна приказна за куче кое посвои шимпанзо. Фотографиите од...

 
Фотографии од Фестивалот за цртање на телото
Цртање по телото

Погледнете како изгледа кога човечкото тело ќе стане уметничко платно.

 
10 цитати за бакнувањето
Бакнеж

Секој маж кој може да вози безбедно додека бакнува убава девојка едноставно не му го дава на бакнежот вниманието...

 
Не штедете ги усните: денес е Светскиот ден на бакнувањето
Бакнеж

Денес е Светскиот ден на бакнувањето, неофицијален празник кој служи како потсетување за...

 
ВИДЕО: Најскапото колаче на светот со 23-каратно злато
Најскапото колаче

„Златниот феникс“ е името на најскапото колаче на светот, кое како што можеби ќе претпоставите беше...

 
ФОТО: Колоритен фустан направен од 50.000 гумени бонбони
Фустан од гумени бонбони

Креација на Александар МекКвин го инспирира создавањето на интересен фустан целосно направен од гумени бонбони.

 
ФОТО: Алтернативен комичен изглед на славните
Бред и Анџелина

ако би изгледале Џони Деп, Бритни, Џеј Ло, Џенифер Анистон, Лејди Гага, Бранџелина, Бијонсе и Џеј-Зи и многу други ѕвезди...

 
„101 роза со љубов” за поддршка на жртвите на семејно насилство
Срциња

Денеска во Градскиот Парк во Скопје, во организација на Организацијата на жените на град Скопје и Националната...

 
ФОТО: Мајка секој ден црта по еден момент од животот на своите деца
Цртежите на Енџи Стивенс

Една мајка на интересен начин успева да ги зачува засекогаш малите моменти од животот на своите деца за да не...

   
Страница 485 од 525

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 26%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 4144 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.