Занимливости | Новости | 484
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

ФОТО: 12 години го држи рекордот за најголеми природни гради
Ани Хокинс-Тарнер

Само еден месец откако Велика Британија се крена на нозе затоа што жената со најголеми вештачки гради се појави во...

ВИДЕО: Со својот глас и тажна судбина донесе солзи на Korea's Got Talent
Сунг-бонг Чои

22-годишниот Сунг-бонг Чои е скромно момче кое ако не со својата трогателна приказна, ќе ве расплаче со својот...

 
Како свадбен подарок побарала од гостите пари за силиконски гради
Луис Хампсон

Луис и Лес Хампсон посакале пари како свадбен поклон, но за да ги искористат за ништо друго, туку за нови...

 
Машкиот модел Андреј Пејиќ на листата на најсекси жени на FHM
Андреј Пејиќ

На 98-мото место на листата на 100 најсекси жени на FHM се најде моделот Андреј Пејиќ. За прв пат се случува маж да се...

 
ФОТО: Запознајте ја најстарата бодибилдерка на светот
Ернестин Шепер

Ернестин Шеперд слободно можете да ја наречете супер бабичка. Благодарение на нејзиното цврсто мускулесто...

 
ФОТО: Шминка инспирирана од цртаните на Дизни
Шминка од Кејти Алвес

Кејти Алвес е мејкап артист и огромен фан на цртаните филмови на Дизни. Нејзината трпеливост и мирна рака ѝ...

 
ФОТО: Ослабе 58 килограми и освои 250.000 долари
Оливија Вард

На Оливија Вард ѝ беа потребни 5 месеци, многу интензивни тренинзи и строга контрола на калориите за да ослаби...

 
Смешната шапка од кралската свадба се продаде за $130.000
Принцезата Беатрис

Фамозната шапка која принцезата Беатрис ја носеше на кралската свадба на eBay достигна цена од 131 341...

 
Ослабела 64 килограми за да ја носи својата венчаница од соништата
Бет и Џејмс

Свадбата е еден од најважните денови во животот на секој човек и разбирливо е зошто жените сакаат да изгледаат...

 
Инспирирани од Facebook, си ја крстиле ќерката Like
Like

Израелски пар, инспириран од популарноста на Facebook, решил да ја крсти својата ќерка „Like“ (лајк), според...

   
Страница 484 од 503

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19924 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?