Занимливости | Новости | 483
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Дали би носеле штикли од 23 сантиметри?
Sky High

Чевлите наречени „Sky High“ се планира да бидат највисоките чевли достапни за секого...

„Тркало на среќата“: одговорила точно по само една откриена буква
Тркалото на среќата

Жена од Њујорк стана интернет сензација откако во емисијата „Тркалото на среќата“ успеа...

 
Викнала полиција за да го уапсат мажот ѝ за гласно грчење
Грчење

Една жена од Јужна Каролина решила да преземе малку поекстремни мерки и викнала полиција...

 
Брачен пар подари лотариска добивка од 11,2 милиони долари
Ален и Вајолет

Ален и Вајолет Ларџ од Канада на лотарија добиле 11,2 милиони долари и откако се погрижиле за...

 
10-годишно девојче стана мајка (таткото – 13 години)
Бебе

Веста дека десетгодишно девојче стана мајка го обиколи светот. Романката Елена стана една од...

 
Чоколадна мода
Чоколадна мода

Модното шоу „Чоколадни трендови“ се одржа во рамките на меѓународната изложба на чоколадната...

 
Гел за тело ќе ги замени контрацептивните таблети
Контрацепција

Добра вест за сите сексуално активни жени кои сакаат да ја избегнат бременоста: научниците...

 
Тајванка ќе се омажи сама со себе
Тајванката Чен Веи-ји

Тајванката Чен Веи-ји ја испланирала и ја организирала својата свадба од соништата, а...

 
Бремена во 8-ми месец принудена да абортира заради законот во Кина
Xiao Aiying

Жена во осмиот месец од бременоста била прво тепана, а потоа извлечена од нејзиниот дом за да...

 
Најчесниот крадец на светот?
Крадец

Универзитетски професор од Шведска имал огромна среќа што лаптопот му го украл совесен крадец...

   
Страница 483 од 494

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4086 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?