Занимливости | Новости | 481
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Иновативни Eucerin производи кои го спречуваат губењето на косата
Eucerin DermoCapillaire Re-Vitalizing шампон и тоник

Разложена на своите индивидуални компоненти, косата едноставно е спој од кератин влакна, сулфур, вода...

ВИДЕО: Ја надмина огромната трема за да воодушеви на „The X Factor UK“
Кристофер Малони

На Кристофер Малони му биле потребни 5 години за да собере храброст за да се пријави на аудициите на шоуто...

 
ФОТО: Мајка им направила фризури 1, 2, 3, 4 на идентичните синови
Идентични браќа

Пред првиот училиштен ден, мајка на четворка ги однела идентичните браќа на бербер кој им ги избричил главите...

 
ФОТО: Неверојатна трансформација со слабеење по посета на Дизниленд
Џејд Тори

Млада мајка направи неверојатна трансформација по посета на Дизниленд. Џејд Тори имала 102 килограми, но сега...

 
Најстарата жена на светот наполни 116 години
Бес Купер

Бес Купер може да ја украси роденденската торта со 116 свеќи и со гордост да каже дека е најстарата жива личност...

 
ФОТО: Неверојатни слики кои изгледаат како фотографии
Слика на Силва

Погледнете ја црвенокосата девојка со прекрасни зелени очи. Таа е дело на Семјуел Силва. Иако на прв поглед...

 
Денес е Светскиот ден на хуманитарноста!
Светски ден на хуманитарноста

Секој ден, во различни региони насекаде низ светот, илјадници хуманитарни работници им носат помош и надеж на милиони...

 
ВИДЕО: Неочекуваниот талент на Мис Филипини
Квинерич Реман

Претставничката на Филипини на Мис на светот 2012 собра обожаватели од целиот свет. 23-годишната Квинерич...

 
ВИДЕО: Девојка со шминка се претвора во ликовите на Џони Деп
Promise Tamang Phan

Промис Таманг Фан е YouTube ѕвезда. Талентираната девојка само со помош на шминка се претвора во филмски...

 
ФОТО: Универзитет за каков што сонува секој студент
Фоајето во Универзитетот во Банкок

Студентите на Универзитетот во Бангкок очигледно се мотивирани да не ги пропуштаат предавањата...

   
Страница 481 од 524

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3391 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.