Занимливости | Новости | 478
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Започнува првиот „Ајс бар“ караван во Македонија
Ајс Бар Караван

Под мотото „Глобално разладување“ Nestlé го отвора првиот Ајс Бар Караван во Македонија.

ВИДЕО: Освежување на раскрсница на македонски начин
Освежување на раскрсница

Жешкото време не само што знае добро да нè испоти, туку понекогаш ја буди нашата креативност...

 
На лесен начин до совршена фигура за летниот период
Битолско млеко

Со доаѓањето на сонцето сѐ повеќе се посветуваме на враќањето на добрата форма на телото. Помислата на лето...

 
ФОТО: Кучиња стапија во брак на најскапата свадба на миленици
Најскапата свадба на животни

Њујоршка свадба на кучиња постави Гинисов рекорд. Церемонијата на која кучињата Бејби Хоуп и Чили Пастернак...

 
Последната желба на еден маж: „Оставете бакшиш од $500 за пица“
Арон Колинс

Последната желба на Арон Колинс била да разубави нечиј ден, а неговото семејство ја исполнило. 30-годишниот...

 
ФОТО: Фармер создал мини шума со срце во чест на својата покојна жена
Шума со срце

Фармер од Англија им ги стопли срцата на илјадници луѓе со бескрајната љубов кон својата покојна сопруга. Пред 17...

 
9-годишен сликар ќе стане милионер
Киерон Вилијамсон

Киерон Вилијамсон е момче со вистински талент за сликање. 9-годишниот уметник кој е нарекуван Мини Моне наскоро...

 
ФОТО: Градник од злато и дијаманти со цена од 1.000.000 долари
Златен дијамантски градник

Компанија за накит изработи градник од 750 грама 18-каратно злато, кој е украсен со дијаманти од 501,5 карати.

 
ФОТО: Куче посвои мајмунче по смртта на неговата мајка
Куче и мајмунче

На социјалната мрежа Reddit беше објавена интересна приказна за куче кое посвои шимпанзо. Фотографиите од...

 
Фотографии од Фестивалот за цртање на телото
Цртање по телото

Погледнете како изгледа кога човечкото тело ќе стане уметничко платно.

   
Страница 478 од 518

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5269 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“