Занимливости | Новости | 477
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Охрабрувачка порака во женски тоалет во универзитет стана хит
Писмо

Охрабрувачко писмо залепено во женски тоалет во универзитет, кое содржи многу мотивирачки зборови за девојки...

ФОТО: Деца го копираат изгледот на славните на „Златен глобус“
Деца на црвениот тепих

Погледнете интересни фотографии на кои мали деца го копираат изгледот на холивудските ѕвезди од...

 
ФОТО: Верно куче редовно оди во црквата каде бил погребот на сопственичката
Кучето Томи

Верно куче од Италија нè потсетува колку може да биде силна врската помеѓу луѓето и животните. Откако...

 
ФОТО: Прекрасни мозаици од песок и школки
Уметноста на Светлана Иванченко

Собирањето на интересни школки и камчиња од плажите е хоби на многумина. Но, Светлана Иванченко оди еден чекор...

 
ФОТО: Колоритните скулптури на Фестивалот на мразот и снегот 2013
Меѓународниот фестивал на мразот и снегот

Погледнете фотографии од колоритните скулптури направени од снег и мраз во Харбин.

 
Победничките фотографии од натпреварот на National Geographic
Тигрицата Бусаба

„National Geographic“ ги прогласи победниците во натпреварот за најдобри фотографии за 2012 година. Повеќе од...

 
ФОТО: Маж си направи кошула од злато за да биде поголем фраер
Дата Фуг

Дата Фуг е индиски бизнисмен кој си направи кошула од злато со цел да привлече внимание какво што не добивал никој...

 
ФОТО: Бебе од утробата на мајката го фаќа докторот за прст
Невеа

Првата хит фотографија за 2013 година покажува несекојдневен момент – новороденче посегнува со раката од утробата...

 
ФОТО: 4 неверојатни трансформации со екстремно слабеење
Леа фернандез

Списанието „People“ во своето издание „Look Great, Feel Good in 2013“ објави неверојатни трансформации...

 
ВИДЕО: Мејкап трансформациите на Ема Пиклс
Ема Пиклс

Ема Пиклс е 18-годишна девојка која ја надминала својата срамежливост благодарение на интересните видеа...

   
Страница 477 од 528

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6434 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.