Занимливости | Новости | 476
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Најстарата жена на светот наполни 116 години
Бес Купер

Бес Купер може да ја украси роденденската торта со 116 свеќи и со гордост да каже дека е најстарата жива личност...

ФОТО: Неверојатни слики кои изгледаат како фотографии
Слика на Силва

Погледнете ја црвенокосата девојка со прекрасни зелени очи. Таа е дело на Семјуел Силва. Иако на прв поглед...

 
Денес е Светскиот ден на хуманитарноста!
Светски ден на хуманитарноста

Секој ден, во различни региони насекаде низ светот, илјадници хуманитарни работници им носат помош и надеж на милиони...

 
ВИДЕО: Неочекуваниот талент на Мис Филипини
Квинерич Реман

Претставничката на Филипини на Мис на светот 2012 собра обожаватели од целиот свет. 23-годишната Квинерич...

 
ВИДЕО: Девојка со шминка се претвора во ликовите на Џони Деп
Promise Tamang Phan

Промис Таманг Фан е YouTube ѕвезда. Талентираната девојка само со помош на шминка се претвора во филмски...

 
ФОТО: Универзитет за каков што сонува секој студент
Фоајето во Универзитетот во Банкок

Студентите на Универзитетот во Бангкок очигледно се мотивирани да не ги пропуштаат предавањата...

 
Фотографија на која маж во езеро го заспива своето болно куче освојува срца
Алекс Пелинг и Лиса Грант

Фотографијата на која Џон Ангер го прегрнува своето болно куче додека тоа мирно спие во езеро освои стотици илјади..

 
ФОТО: Авантуристички пар направи 22 свадби низ цел свет
Алекс Пелинг и Лиса Грант

Алекс Пелинг и Лиса Грант се необичен пар кој одлучил возбудата од свадбениот ден да ја доживее не еднаш...

 
LG Т385 Wi-Fi – совршени пропорции и супер цена од 0 ден.
LG Т385 Wi-Fi

Ова лето, надополнете го вашиот стил со телефон кој ви прилега… Vip ви го претставува новиот LG Т385...

 
ФОТО: Забавните креативни маникири на Кејли О’Конор
Маникир на Кејли О’Конор

Кејли О’Конор собра многу обожаватели на интернет со своите креативни и забавни маникири инспирирани...

   
Страница 476 од 518

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5269 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“