Занимливости | Новости | 475
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

ФОТО: Што ако победеа негативците во цртаните на Дизни?
Круела де Вил

Сите го знаеме среќниот крај на бајките на Дизни. Но, уметникот Џастин Тарентајн направи мини серија од дигитални...

ВИДЕО: Ослабел 200 килограми и воодушеви на „X Factor“
Фреди

„X Factor“ уште еднаш донесе на сцената голем глас. Фреди Комбс продре во срцата на публиката и жирито не само...

 
Фотографијата која го насмеа светот: морски фото-натрапник
Раја и три жени

Фотографијата на која раја позира со три исплашени жени стана вистински интернет хит. Виралната фотографија беше...

 
Татко нуди 50 милиони евра за маж кој ќе ја заведе неговата ќерка лезбејка
Џиџи и Сесил

Сесил Чао, милијардер од Хонг Конг, понудил „награда“ од 50 милиони евра за да пронајде маж кој ќе ја заведе неговата...

 
Веро во Тафталиџе реновиран по светски стандарди
Веро во Тафталиџе

В петок официјално ќе започне со работа проширениот и реновираниот простор на маркетот Веро во Тафталиџе...

 
Повратни авионски билети од Скопје во Европа веќе од 139 ЕУР
Croatia Airlines

Croatia Airlines, хрватскиот национален превозник и членка на групацијата Star Alliance, во викендот кој е пред...

 
БиМилк ќе го одбележи светскиот ден на школското млеко
БиМилк настан

По повод одбележување на Светскиот ден на школското млеко – 26 септември, среда, компанијата БиМилк ќе...

 
ВИДЕО: Моќна караоке изведба на „I Will Always Love You“
Девојка од Филипините

Уште еден музички талент крева врева на интернет. Девојка од Филипините стана хит со својата изведба на „I Will Always...

 
Прва трансплантација на матка од мајка на ќерка направена во Шведска
Трансплантација на матка

Две жени се надеваат дека ќе добијат дете, благодарение на матките на своите мајки. Во Шведска за првпат беше...

 
ВИДЕО: 13-годишно девојче со фантастичен глас стана ѕвезда на „X Factor“
Карли Роуз Соненклер

„Feeling Good“ е голема песна, но малата дива Карли Роуз Соненклер ја испеа толку лесно на сцената на „X Factor“...

   
Страница 475 од 519

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6017 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“