Занимливости | Новости | 474
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

ФОТО: На грбот си ги истетовирала ликовите од цртаниот филм со Снежана
Енфеј Као

Сите растевме со бајките на Дизни и сè уште ни се будат убави спомени кога ќе ги видиме имагинативните ликови...

ФОТО: Бодибилдерка зависна од вежбање, сака да стане уште помускулеста
Рене Кембел

Рене Кембел е најмускулестата бодибилдерка во Велика Британија, но сè уште не е задоволна од својот изглед...

 
Американка родила бебе потешко од 6 килограми по природен пат
Кендал и Ашер

По шестчасовно породување, Американка родила бебе кое тежело 6,2 килограми. Она што ќе ве поттикне да си ги...

 
Jогуртот го продолжува животот
Жена пие јогурт

Јогуртот е млечен производ кој е добиен со додавање бактериски култури земени од млекото, кои поттикнуваат...

 
Македонските ракометари го освоија 5. место на ЕП
Македонија на Олимпијада

Македонските ракометари го завршија последниот, но најзначајниот натпревар на Европското првенство. Во Белградската...

 
ФОТО: Принцезите на Дизни во модерна облека
Принцезите на Дизни

Принцезите на Дизни отсекогаш биле инспирација за млади уметници кои на креативен начин го модифицирале...

 
Friends vs. How I Met Your Mother
Пријатели vs. HIMYM

Ако сте ги гледале хумористичните серии „Friends“ и „How I Met Your Mother“, веројатно ви има паднато на ум...

 
ВИДЕО: Жена сама се пораѓа во автомобил додека ја носат на болница
Вилоу

Бремена Американка била на пат кон болницата кога нејзиното бебе решило дека треба да дојде на свет. Додека...

 
Прегрнавте некого? Денес е светскиот ден на прегратката
Светски ден на прегратката

Ајде да се прегрнеме! Денес се празнува светскиот ден на прегратката.

 
ФОТО: Неверојатни трансформации поради големо слабеење
Бри

Списанието People во своето издание „Look Great, Feel Good in 2012“ вклучи категорија „Half Their Size“. Во оваа...

   
Страница 474 од 504

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20171 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?