Занимливости | Новости | 472
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

За 18 месеци ослабела 95 килограми
Хариет Џенкинс

Хариет Џенкинс со помош на здрава исхрана и вежбање успеала да изгуби повеќе од половина од својата...

Наједноставниот мобилен на светот
John's Phone

Во услови кога компаниите се натпреваруваат да направат што „попаметен“ мобилен телефон кој...

 
Најмалата жена во светот
атиче Кочоман

Турчинката Хатиче Кочоман тежи само 6,8 килограми и е висока 71 сантиметар. Таа официјално е...

 
Родила на 66 години, сега има 72 и зборува за второ дете
Адријана и нејзината ќерка Елиза

Романката Адријана Илиеску ја роди својата прва ќерка таа имаше 66 години и стана најстарата...

 
Дали би носеле штикли од 23 сантиметри?
Sky High

Чевлите наречени „Sky High“ се планира да бидат највисоките чевли достапни за секого...

 
„Тркало на среќата“: одговорила точно по само една откриена буква
Тркалото на среќата

Жена од Њујорк стана интернет сензација откако во емисијата „Тркалото на среќата“ успеа...

 
Викнала полиција за да го уапсат мажот ѝ за гласно грчење
Грчење

Една жена од Јужна Каролина решила да преземе малку поекстремни мерки и викнала полиција...

 
Брачен пар подари лотариска добивка од 11,2 милиони долари
Ален и Вајолет

Ален и Вајолет Ларџ од Канада на лотарија добиле 11,2 милиони долари и откако се погрижиле за...

 
10-годишно девојче стана мајка (таткото – 13 години)
Бебе

Веста дека десетгодишно девојче стана мајка го обиколи светот. Романката Елена стана една од...

 
Чоколадна мода
Чоколадна мода

Модното шоу „Чоколадни трендови“ се одржа во рамките на меѓународната изложба на чоколадната...

   
Страница 472 од 483

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 27%
  • 73%
Се испраќа...

(Вкупно: 883 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?