Занимливости | Новости | 462
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

ФОТО: 10-месечно девојче со Даунов синдром стана модел
Валентина Гуереро

Валентина Гуереро го шармира светот со својата неодоливо слатка насмевка. 10-месечното девојче со Даунов синдром...

Низ цела Македонија следи ледена недела
Нескафе Фрапе

По пеколниот период, Македонија ја зафаќа енормно заладување на времето со драстично намалување на...

 
Започнува првиот „Ајс бар“ караван во Македонија
Ајс Бар Караван

Под мотото „Глобално разладување“ Nestlé го отвора првиот Ајс Бар Караван во Македонија.

 
ВИДЕО: Освежување на раскрсница на македонски начин
Освежување на раскрсница

Жешкото време не само што знае добро да нè испоти, туку понекогаш ја буди нашата креативност...

 
На лесен начин до совршена фигура за летниот период
Битолско млеко

Со доаѓањето на сонцето сѐ повеќе се посветуваме на враќањето на добрата форма на телото. Помислата на лето...

 
ФОТО: Кучиња стапија во брак на најскапата свадба на миленици
Најскапата свадба на животни

Њујоршка свадба на кучиња постави Гинисов рекорд. Церемонијата на која кучињата Бејби Хоуп и Чили Пастернак...

 
Последната желба на еден маж: „Оставете бакшиш од $500 за пица“
Арон Колинс

Последната желба на Арон Колинс била да разубави нечиј ден, а неговото семејство ја исполнило. 30-годишниот...

 
ФОТО: Фармер создал мини шума со срце во чест на својата покојна жена
Шума со срце

Фармер од Англија им ги стопли срцата на илјадници луѓе со бескрајната љубов кон својата покојна сопруга. Пред 17...

 
9-годишен сликар ќе стане милионер
Киерон Вилијамсон

Киерон Вилијамсон е момче со вистински талент за сликање. 9-годишниот уметник кој е нарекуван Мини Моне наскоро...

 
ФОТО: Градник од злато и дијаманти со цена од 1.000.000 долари
Златен дијамантски градник

Компанија за накит изработи градник од 750 грама 18-каратно злато, кој е украсен со дијаманти од 501,5 карати.

   
Страница 462 од 503

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19791 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?