Занимливости | Новости | 462
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Топката е фрлена – започна Светското првенство
Шакира

Вчерашниот спектакуларен концерт во предградието Совето во Јоханесбург на симболичен начин го...

Ултра луксузна јахта од 20 милиони евра
Луксузна јахта

Светот на пребогатите е исполнет со многу луксузни нешта. Едно од нив е и оваа супер луксузна...

 
17-годишна Англичанка се пораѓала 20 дена
Даниел и мајка му Ејми

Пред нешто повеќе од една година, Ејми Бак очекувала дека породувањето ѝ ќе биде долго...

 
Рози во боите на виножитото
Рози во боите на виножитото

Розите наречени „виножито рози“ или „среќни рози“ имаат цвет обоен во боите на виножитото.

 
Најтетовираната жена на светот
Џулија Гнуси

Многумина како дел од луда авантура си прават тетоважа на телото. Некои одат малку подалеку...

 
Фетус во коктел чаша – реклама против пиењето на трудниците
Фетус во чаша

Италија започнува шокантна рекламна кампања која има за цел да ги предупреди бремените жени...

 
Чоколадо за вдишување
Le Whif

Среќна вест за сите обожаватели на чоколадото – постои начин да уживате во него, а да внесувате...

 
Twilight тренд кај имињата на бебињата
Бебешки имиња

Најпопуларно женско име е Изабела, а најпопуларно машко име – Џејкоб. Од машките имиња...

 
Прекрасната бодипеинтинг уметност на Ема Хек
Бодипеинтинг: жена-гитара

Ема Хек, која се вбројува во најуспешните бодипеинтинг уметници, уште еднаш ја воодушеви својата...

 
Перница со која ќе учите додека спиете
Жена спие на перница

Сигурно како дете сте мечтаеле книгата ставена под перница да ви помогне утрото да знаете...

   
Страница 462 од 469

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9294 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.