Занимливости | Новости | 457
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

ФОТО: Можете ли да погодите колку години има оваа фит мајка?
Џунг Да Јеон

Џунг Да Јеон е позната како momjjang ajumma, што би значело мајка со неверојатна фигура. Прочитајте повеќе.

Здравјето е во воздухот (во вашиот нов комбиниран фрижидер од Gorenje)
Фрижидер Gorenje

Го знаете она неверојатно чувство кое го имаме после бура? Кога природата е некако исполнета...

 
KLS Weddings: Следејки ги светските трендови, конечно и кај нас
Свадба

За првпат во Македонија, компанија која ќе се погрижи за беспрекорна несекојдневна атмосфера за вашата...

 
20 најчудни професии на светот
Сладолед

Дегустатор на сладолед, терапевт за смеење, дегустатор на храна за кучиња, гушкач, порно инспектор, чувар на...

 
Проект „A Beautiful Body“: Телото на новите мајки
Проект „A Beautiful Body“

Бременоста е магичен процес кој резултира со раѓање на нов живот. Но, како што расте малото бебе, така се менува...

 
Започнува шестиот француски филмски фестивал
Француски филмски фестивал

Денес со филмот „Камиј Повторува“ на режисерката Ноеми Лвовски, во Cineplexx, Сити Мол, ќе се отвори...

 
Емотивна фотографија: Невеста на гробот на својот татко
Пејџ Единг

Пејџ Единг иако го изгубила татко си помалку од две години пред свадбата, решила тој да биде дел од нејзиниот...

 
15 деца си ги избричија главите во знак на поддршка на другар болен од рак
Травис со солидарните другари

Травис Селинка дозна колкава е моќта на пријателството. 10-годишното момче неодамна ја изгубило целата коса...

 
Со Киселото млеко на Здравје Радово до идеална тежина
Жена пие кисело млеко

Една чаша јогурт или кисело млеко и биди убав и здрав – оваа реченица често ја употребуваат...

 
ФОТО: Фасцинантни фото-манипулации на Елена Визерскаја
Фотографии на Елена Визерскаја

Истражувајќи ги длабочините на својата имагинација, Елена Визерскаја пронаоѓа инспирација за создавање на надреални...

   
Страница 457 од 519

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5709 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“