Занимливости | Новости | 4
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Живот во природа: Пар со сопствени раце создаде приватен остров на кој живее 28 години
Freedom Cove

Пар со сопствени раце и со рециклирани материјали создаде пловечки остров на кој живее 28 години.

Радмила и Мартин, лица со оштетен слух го отворија во Битола првото знаковно кафуле
Радмила Периќ и Мартин Ангелов

Кафетеријата „Улав сте“ е лоцирана покрај реката Драгор, на почетокот од Старата битолска чаршија...

 
„Правам сè што правите вие, само со една рака“: Мајка напиша CV со вештини стекнати со мајчинството
мајка и дете

Мајчинството можеби е најтешката работа на светот, а вештините со кои ќе се стекнете од ова животно...

 
Татко со фотошопирани фотографии ѝ одговара на саканата секојпат кога таа ќе го праша дали бебето е добро
Кени Доус

Татко со забавни фотографии ѝ одговора на саканата кога таа ќе му се јави за да провери дали бебето е добро.

 
Без изговори: Фит мајка трча со три деца во колички и е вистинска мотивација
Даниела Хартман

Даниела Хартман ги мотивира своите следбеници да водат активен и здрав живот...

 
23-годишна мајка од Русија веќе има 11 деца, со сопругот-милионер планираат да имаат над 100 деца
Кристина Озтурк семејство

Кристина Озтурк на само 23-годишна возраст веќе е мајка на 11 деца. Младата Русинка и нејзиниот 56-годишен...

 
„Ако можам јас да се променам, секој може“: Мајка ослабе 108 кг за само 17 месеци, сега инспирира на Instagram
Меган Си

Мајка тешка 190 кг ослабе 108 кг за само 17 месеци. Погледнете фотографии од нејзината трансформација.

 
Двојно запросување: Дечко и девојка истовремено си предлагаат брак за време на фотосесија
Пар запросување

Кога ќе ја запознаеш својата сродна душа, веднаш знаеш дека остатокот од животот сакаш да го поминеш...

 
Мила Кунис се лекува од зависност од дрога во емотивниот трејлер за новиот филм снимен според вистинска приказна
Мила Кунис

Погледнете го емотивниот трејлер за „Four Good Days“ во кој Мила Кунис има улога на зависник од дрога.

 
„Куќата на баба е местото каде тестенините и домашниот леб имаат различен вкус, каде се случува магија и нема грижи“
Баба

Краток текст ќе ве врати во детството и во моментите кога безгрижно одевте на гости кај Баба.

   
Страница 4 од 566

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6558 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.